Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Gminny konkurs literacki

24 kwietnia w naszej klasie miał miejsce finał Gminnego Konkursu Literackiego „Bohater literacki – wzorem do naśladowania”. Jego współorganizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu. Konkurs był adresowany do szkół podstawowych Gminy Łapsze Niżne. Termin konkursu nie był przypadkowy, zorganizowaliśmy go z okazji Światowego Dnia Książki.

Na podium stanęły Anna Szpernoga z ZPO Kacwin (I miejsce), Aleksandra Rak z ZPO Kacwin (II miejsce) oraz na III miejscu nasza uczennica Gabriela Turkot. Wyróżnienie jury przyznało Patrycji Stachoń z ZSO Kacwin.

Także publiczność przyznała swoją nagrodę, wybierając najlepszą ich zdaniem prezentację. Najwięcej głosów zdobyła Anna Szpernoga. Zwyciężczynie zostały uhonorowane nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

Przy okazji uroczystości zostały ogłoszone również wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Bohater literacki – wzorem do naśladowania”. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III: I miejsce – Patrycja Gryglak z SP Łapsze Wyżne, II miejsce – Magdalena Pojedzinka SP Łapsze Wyżne, III miejsce – Kacper Zygmuntowicz z SP Trybsz. Natomiast w kategorii klas IV-VI – I miejsce zdobyła Beata Dwornicka z ZS Frydman, II miejsce – Amelia Mondel z ZS Frydman, natomiast III miejsce ex equo Roksana Oleksy z ZS Frydman oraz Maria Piwowarczyk z ZPO Kacwin.

galeria

Wielkanocne śniadanie

W środę przed Wielkanocą spotkaliśmy się wszyscy aby przypomnieć sobie tradycje związane z obchodami Świąt Wielkiej Nocy. Przedszkolaki i uczniowie młodszych klas przygotowali piosenki tematyczne, kilkoro uczniów klas V-VI zagrało na flecie utwór świąteczny pt. „Wieziemy kogucika”. Klasy miały okazję wykazać się znajomością zwyczajów wielkanocnych biorąc udział w quizie, który ostatecznie wygrała kl. II. Na koniec wszyscy mogli się poczęstować pysznymi wiosennymi kanapkami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Wesołego Alleluja! zdjęcia

Jak prawidłowo dbać o ząbki – wizyta pani stomatolog w naszej szkole.

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć panią dentystkę w naszej szkole. 27 marca 2017 r., o godzinie 9.00 zgromadziliśmy się w jednej z sal, by dowiedzieć się, co należy robić, aby mieć zdrowe ząbki.

Pani stomatolog chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek, a my podziękowaliśmy pani stomatolog za miłą wizytę. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa. zdjęcia