Miesięczne archiwum: Grudzień 2017

Przygotowania przedświąteczne

Jak co roku, czas przed świętami Bożego Narodzenia, to bardzo gorący okres w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują świąteczne dekoracje sal i korytarzy, ubierają choinki, klasowe i szkolną, na które wykonują własnoręcznie ozdoby.

W tym też czasie trwa wielka akcja „Pieczemy pierniczki”, w której uczestniczą i przedszkolaki i uczniowie (w tym roku do wspólnego ozdabiania pierników wraz ze swoimi dziećmi zostali zaproszeni rodzice grupy przedszkolnej). Wałkowanie, wykrawanie, pieczenie, a potem ozdabianie sprawia wszystkim wielka frajdę, a zapach, który roznosi się przy tym po całej szkole wszystkim kojarzy się z jednym – Święta za pasem!

« 1 z 10 »

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja

W tym roku Święty Mikołaj kazał nam na siebie czekać trochę dłużej, ponieważ przybył dzień później niż zwykle. Tym milej jednak było nam go witać w progach naszej szkoły. Na gościa, w pięknie udekorowanym na te okazję korytarzu czekali wszyscy – i ci najmłodsi i starsi. Specjalnie na cześć gościa wspaniały występ artystyczny przygotowały przedszkolaki i zerówka, klasa I zaśpiewała piosenkę, a klasa II i III przestawiła scenkę o Mikołaju.

Później już ta część wizyty, która powoduje szybsze bicie serc czyli wręczanie prezentów. Bardzo dziękujemy drogiemu mikołajowi, że nie zapomniał uwzględnić na trasie swojej corocznej podróży naszej małej szkoły.

« 1 z 8 »

Akcje charytatywne

Nasza społeczność szkolna często bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. W ostatnim czasie zaangażowaliśmy się w akcję zbiórki żywności i odzieży dla ubogich ludzi, podopiecznych Zespołu Charytatywnego działającego przy Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Udało nam się zebrać sporo produktów żywnościowych, środki czystości oraz dużo ubrań. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 

Ponadto włączyliśmy się w akcję „Choinka Marzeń”, organizowaną przez Parafię p.w. św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Aby wziąć udział w akcji należało wylosować bombkę, w środku której znajdowała się karteczka z imieniem dziecka i jego marzeniem. My wylosowaliśmy chłopca, który chciał dostać piłkę nożną oraz słodycze. Udało nam się przygotować taką paczkę. Pieniądze na nią pochodziły z loterii fantowej oraz ze sprzedaży galaretek, muffinek i ciasta, wykonanych przez naszych uczniów i sprzedawanych w czasie zabawy andrzejkowej. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie tych  przysmaków.

« 1 z 2 »

Warsztaty teatralne z p. Piotrem Piechą

 4 grudnia uczniowie klas I-VII wzięli udział w warsztatach teatralnych. Dzięki temu mogli poznać, jakie sprawności są potrzebne w pracy aktora. Te właśnie umiejętności ćwiczyli w czasie zajęć prowadzonych przez aktora Teatru Ludowego w Krakowie, pana Piotra Piechę. Pod jego kierunkiem uczniowie doskonalili sprawność fizyczną, dykcję i pamięć. Zajęcia rozwijały i uruchamiały wyobraźnię. Uczestnicy wspaniale spędzili czas, co było widać po ich zaangażowaniu oraz aktywnym i radosnym udziale w warsztatach.

« 1 z 13 »

Dzień spiski w Czarnej Górze

Tradycją Szkoły Podstawowej im Królowej Jadwigi w Czarnej Górze jest organizowanie Dnia Spiskiego. W zeszłym roku organizatorzy zapoczątkowali poznawanie kolejnych wiosek spiskich. W tym roku temat przewodni brzmiał „U sąsiadów w Trybszu”. Wspaniale wkomponował się w tegoroczne obchody jubileuszowe 450-lecia drewnianego kościółka
i 500-lecia miejscowości. W dniu 29 listopada 2017 dziecięcy zespół regionalny  „Trybskie Dzieci” odpowiedział na zaproszenie i poprowadził niezwykłą lekcję historii i regionalizmu w Szkole w Czarnej Górze. Dzieci pod przewodnictwem instruktora Anny Stronczek zaprezentowały tradycyjne tańce spiskie, wyliczanki, zabawy, figle i przyśpiewki. Pani Julia Miśkowicz – nasza nauczycielka opowiedziała o historii zabytkowego kościółka w Trybszu
i przedstawiła dzieje wsi, zaprezentowała również swoją książkę „Trybsz moje miejsce na ziemi”. Dzieci opowiadały gadki o powstaniu Trybsza, zaprezentowały odmianę trybską stroju spiskiego. W tym dniu, na wspólnym świętowaniu można było podziwiać regionalistów we wszystkich trzech odmianach stroju spiskiego. Po występach przyszła pora na degustację kuchni spiskiej i wymianę doświadczeń z dziecięcym zespołem „Koce łapki”
z Czarnej Góry.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i gościnę. Czekamy na rewizytę! Wszak dobry sąsiad podobno cenniejszy jest niż złoto…

« 1 z 7 »

 

„Zdrowo jem, więcej wiem”

28 listopada klasa II i III pokazała dla najmłodszych: przedszkola, zerówki i kl.I przedstawienie pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” oraz scenkę „Dr Zdrówko”. Odbyło się to w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” promującego zdrowe odżywianie.https://zdrowojem.fundacjabos.pl/

« 1 z 3 »

Andrzejki

Ostatni dzień listopada upłynął nam pod znakiem andrzejkowych wróżb. Tradycyjnie, jak co roku, spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej aby spędzić czas na wspólnej zabawie. Do tańca grał nam didżej Mariusz. Oprócz dyskoteki, pląsów i  zabaw dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, a także bufet, w którym można było zakupić galaretki, babeczki i ciasto przygotowane na te okazję przez naszych uczniów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie akcji charytatywnych, w których uczestniczy nasza szkoła. Każdy mógł również w tym dniu zapytać wróżek i wróżbitów jaka czeka go przyszłość.

Komentarze uczestników po zabawie pozwalają sadzić, że impreza się udała. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jej przygotowanie serdecznie dziękujemy!

« 1 z 7 »