Miesięczne archiwum: Styczeń 2018

Dzień Babci i Dziadka

Za nami jedno z ważniejszych wydarzeń z kalendarza szkolnych uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. Wnuczki i wnukowie swoją wdzięczność za ogrom miłości, którą otrzymują od swoich babci i dziadków wyrazili w słowach wierszy, piosenek, w przedstawieniach i tańcach, które przygotowali na tę właśnie okazję. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych laurek, kwiatów, ramek, pudełeczek, korali, itp.

Atmosfera tego dnia była jak zawsze wyjątkowa, a słowa wdzięczności ze strony naszych drogich Gości bardzo budujące.

« 1 z 10 »

„Przygoda na Olimpie”

W styczniu klasa 5 podsumowała projekt edukacyjny „Klasa 5 w starożytności” realizowany na lekcjach języka polskiego i historii. Efektem kilkutygodniowej pracy, oprócz poznania mitów, historii i osiągnięć starożytnych Greków i Rzymian była inscenizacja. Tematem były przygody bogów greckich w naszej dowolnej interpretacji. I tak – Homer (Julia Miiśkowicz) pobrzdąkiwał na współczesnej gitarze, Hera (Olivia Gronka) patelnią groziła Zeusowi (Damian Maryniarczyk), przez lornetkę wyszukując jego kochanek. Zeusa po imprezie u Dionizosa bolała głowa, a Hermes (Kuba Silan) ratował go panadolem. Parys (Grzesiek Sarna) miał za zadanie podarować jabłko rzucone przez boginię niezgody Eris (Emilia Waksmundzka) najpiękniejszej bogini, ale rozdał skłóconym boginiom – Herze, Atenie (Emilia Sarna) i Afrodycie (Natalia Kaczmarczyk) aż trzy jabłka, żeby mieć spokój. Prometeusz (Przemek Budz) został uwolniony, a Posejdon (Gabriel Wadowski) kłócił się z Zeusem. Demeter (Ania Findura) po raz kolejny opowiedziała swoją historię. Po scenie przechadzał się Eros (Dominik Bittmar) i Apollo (Kuba Łojek). Uczniowie postarali się nadać swoim bohaterom bardzo wyraziste cechy. Przestawienie zostało nagrodzone brawami i … prośbą o jeszcze.

Julia Miśkowicz

« 2 z 3 »

Spotkanie opłatkowe

W niedzielę 14 stycznia 2018, w pięknie, świątecznie przystrojonej przez Radę Rodziców naszej szkoły, remizie OSP w Trybszu, odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie przy żłóbku. W tym dniu sala wypełniła się po brzegi mieszkańcami wsi oraz zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. Wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, Sekretarz Gminy Joanna Słowik, Radny Maciej Płachta, sołtys Trybsza Marek Pawlica, prezes OSP Bogumił Łojek, naczelnik straży Mariusz Modła, prezes Wspólnoty Urbarialnej Henryk Waksmundzki oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Przełom” Helena Budz. Przy tej wyjątkowej okazji złożyli oni wszystkim życzenia, przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i zgody we wspólnym dążeniu do dalszego, prężnego rozwoju wsi.

Główny reżyser przedstawienia, a zarazem proboszcz parafii o. Andrzej Dziadkiewicz wspólnie z dyrektorem szkoły Anną Stronczek poprowadzili uroczystość. Zebrani mieli okazję obejrzeć historię narodzin Chrystusa, w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Po jasełkach wszystkie kolędowały Jezuskowi przy żłóbku przy akompaniamencie spiskiej kapeli Grzegorza Kowalczyka „Wartko”, śpiewając m.in. spiskie pastorałki i grając na fletach.

W dalszej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni do łamania się opłatkiem i dalszego kolędowania, które upłynęło w miłej atmosferze, dodatkowo osłodzonej pysznym ciastem, kawą i herbatą, o co również zadbała nasza Rada Rodziców.

« 1 z 6 »

Przedstawienie „Opowieść wigilijna”

Historia przemiany człowieka jest stara jak świat. Któż z nas nie zna Ebenezera Scrooge’a z „Opowieści wigiljnej” Karola Dickensa? Klasy 6 i 7 przedstawiły historię głównego bohatera, w którego wcielił się Michał Matoniak. Towarzyszyły mu duchy – wspólnika, oraz Świąt Bożego Narodzenia – Przeszłych, Teraźniejszych i Przyszłych, których zagrał Bartek Budz. Nie zabrakło osób działających charytatywnie – Sabina Pawlica i Bartek Budz, siostrzeńca z żoną – Patryk Ustupski -Zakręcki i Karolina Łukasz, Pracownika Roberta z rodziną – Dawid Majerczak, Grześ Majerczak, Gabrysia Rabiańska i Martyna Budz. W roli przekupek zobaczyliśmy Agnieszkę Gniecką i Karolinę Budziszewską. Oprócz nich zagrali jeszcze Gabrysia Bartyczak, Szymon Pawlica i Marcin Budz. Przedstawienie realizowaliśmy na zajęciach koła teatralnego „Trzy po trzy”.

Julia Miśkowicz

« 1 z 3 »

Wigilia

Tradycyjnie, w ostatni dzień zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia, cała nasza szkoła spotkała się na wspólnej Wigilii. W programie tego wyjątkowego dnia znalazły się Jasełka przygotowane przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem naszego księdza o.Rajmunda, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, posiłek, a także wspólne kolędowanie.

W tym też dniu ogłoszone zostały wyniki dwóch konkursów: matematycznego – ze znajomości tabliczki mnożenia i plastycznego – na najpiękniejszego anioła. Zwycięzcom wręczono puchary i nagrody. Gratulujemy!

« 1 z 4 »