Miesięczne archiwum: Luty 2018

Zimowe zawody sportowe

W piątek – tuż przed feriami odbyły się zimowe zawody sportowe. Uczniowie od Zerówki do klasy VII uczestniczyli w konkurencjach zjazdowych na sankach, ślizgach, rzutach śnieżkami do celu. Mieli też możliwość nacieszyć się wspólnymi zabawami na stoku przygotowanym specjalnie tę okazję przez jednego z naszych rodziców – p. Janusza Zygmuntowicza. Za co bardzo dziękujemy!

Wszyscy dzielnie walczyli do końca. Ostatecznie wyłoniono troje najlepszych zawodników:  Kamila Matoniaka z kl. II, Laurę Wyrostek z kl. III i Michała Matoniaka z kl. VII. W nagrodę otrzymali oni karnety na darmowe zjazdy na wyciągu u Kuruca. Następni w kolejności zawodnicy również otrzymali nagrody rzeczowe pozyskane od sponsorów  i przekazane na ten cel przez naszą Radę Rodziców. Dziękujemy serdecznie wszystkim, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić i nagrodzić sportową walkę.

« 1 z 9 »

Zabawa karnawałowa

7 lutego cała nasza szkoła bawiła się na zabawie karnawałowej, którą prowadził, już któryś rok z rzędu, wodzirej z Krościenka. Obowiązywały oczywiście stroje karnawałowe. W tym roku  wśród starszych dominowały wampiry, zombi, etc., natomiast wśród młodszych postaci z bajek, filmów fantastycznych. Z najmłodszymi – przedszkolakami świetnie bawiły się też ich mamy. Pyszny poczęstunek dla wszystkich przygotowały  mamy uczniów klasy VI.

W tym też dniu odbyła się projekcja filmu „Wspaniały ocean” w technologii kina 3D. Uczniowie w specjalnych okularach mieli możliwość, prawie na wyciągnięcie ręki, oglądać tajemniczych mieszkańców morskich głębin.

« 1 z 26 »

 

Spiskie Zwyki

Mamy kolejne sukcesy!

W sobotę 3 lutego na Zamku w Niedzicy uczniowie Szkoły w Trybszu wywalczyli następujące miejsca:

I miejsce Bartek Budz – kategoria solistów skrzypków

II miejsce Gabriel Wadowski – kategoria gawędziarze

II miejsce Gabriela i Paulina Turkot – kategoria młodzieżowa grupa śpiewacza

III miejsce egz. Karolina Budziszowska i Michał Matoniak – kategoria gawędziarze

Wyróżnienie Lena Sarna, Amelia Wyrostek, Rafał Bizub, Paweł Findura – kategoria grupa śpiewacza.

W niedzielę 4 lutego  zespół regionalny „Trybskie Dzieci” kolejny rok z rzędu zdobył
I miejsce w konkursie dziecięcych zespołów regionalnych, oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.

Dzieci zaprezentowały program pt. „Przi robocie o urodzie”, który traktował o tym jak dawniej dziewczęta dbały o urodę. Przypomniał także figle, zabawy sprzed lat, tańce i przyśpiewki, które zachwyciły publiczność. To prawdziwa przyjemność pracować z tak zaangażowaną i zdyscyplinowaną grupą, która czerpie radość z tego co robi, oraz zaraża wszystkich wokół pozytywną energią. Potwierdzeniem są uśmiechy członków zespołu  tuż po występie (zdjęcie poniżej).

Dziękuję wolontariuszce Urszuli Waksmundzkiej za pomoc przy opiece nad dziećmi podczas przejazdu na występ.

Instruktor i kierownik zespołu – Anna Stronczek

 

 

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

31 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej w związku ze styczniowymi rocznicami śmierci – 105 Władysława Bełzy i 125 Teofila Lenartowicza- poetów piszących w duchu patriotycznym. Wśród kl. IV-VII wiersze T. Lenartowicza deklamowały 3 osoby. Wyróżnienie i I miejsce zdobył uczeń kl.VII- Bartłomiej Budz. Wykonanie jego było iście aktorskie, podkreślające miłość do własnego kraju. 9 uczniów z kl.0-III zaprezentowało wiersze Wł. Bełzy. I miejsce zajął ucz. kl.II Karol Gronka, II miejsce przypadło ucz. kl.III- Laurze Wyrostek, a III – ucz. zerówki – Amelii Wyrostek. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni stosownie do miejsca. Tym patriotycznym akcentem, jakim był Konkurs Poezji Patriotycznej, rozpoczęliśmy świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Do konkursu „Mistrz Czytania” książek Adama Bahdaja, w 100-rocznicę urodzin pisarza ur. w Zakopanem, zgłosiła się 4 odważnych uczniów kl. II-III: Laura Wyrostek, Magdalena Słowik, Marcel Miśkowicz i Karol Gronka. Mogliśmy posłuchać fragmentów książek „O piracie Rum-barbari” oraz „Wakacje z duchami”. Wszyscy uczestnicy tego konkursu spisali się znakomicie.

« 1 z 3 »