Dzienne archiwum: 13 marca 2018

Konkurs PATRIA NOSTRA

Uczniowie naszej szkoły – Bartek Budz, Bartek Słowik i Michał Matoniak pod kierunkiem Pani Julii Miśkowicz wzięli udział w Konkursie PATRIA NOSTRA. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej z ostatnich klas szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej i budowa społeczeństwa obywatelskiego. Zadanie Konkursowe polegało na wykonaniu 30-to sekundowej animacji komputerowej dotyczącej najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia.
Każdy z uczestników konkursu (3-osobowa drużyna) otrzymał do wyboru 3 tematy związane z konkretnym tygodniem. Animacja konkursowa wykonana przez drużynę miała dotyczyć jednego z tych tematów. Nasza drużyna wylosowała tydzień od 30 lipca do 5 sierpnia, a do wyboru mieliśmy następujące wydarzenia:
1. 31 VII 1853 r. Ignacy Łukasiewicz zapalił publicznie lampy naftowe na sali operacyjnej szpitala miejskiego we Lwowie.
2. 1 VIII 1944 r. O 17:00 (Godzina „W”) wybuchło powstanie warszawskie.
3. 5 VIII 1772 r. Pierwszy rozbiór Polski
Nasi uczniowie wybrali temat nr 1, a ich pracę można obejrzeć tu: http://konkurs-patrianostra.pl/index.php/iii-edycja-konkursu-krakow/

Organizatorem konkursu jest  FUNDACJA KONKURSU HISTORYCZNEGO
PATRIA NOSTRA.

W dniu 12 marca uczestniczyliśmy w gali finałowej, która odbywała się w Filharmonii Krakowskiej . Nasza praca w wyniku głosowania drużyn (takie były zasady) zajęła 67 miejsce na 101 drużyn. Jest to sukces tym bardziej, że w takim konkursie uczestniczyliśmy pierwszy raz, a konkurowaliśmy ze szkołami gimnazjalnymi i średnimi. To ważne, że bawiąc się w filmowców uczymy się historii i propagujemy ją publicznie.

Julia Miśkowicz