Dzienne archiwum: 10 lutego 2019

XXIX Zwyki Spiskie – wyniki

W sobotę 9 lutego na Zamku w Niedzicy odbył się konkurs skrzypków, gawędziarzy i śpiewaków. Nasi uczniowie również prezentowali bogactwo kultury spiskiej w śpiewie i gadkach  oraz strój swoich pradziadów odmiany trybskiej .

Wyniki konkursu:

Konkurs gawędziarzy- kategoria dziecięca

I miejsce – Laura Wyrostek. Uczennica została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów weselnych na Sabałowe Bajania do Bukowiny Tatrzańskiej.

I miejsce – Marcel Miśkowicz

II miejsce – Bartłomiej Budz

Wyróżnienie – Paweł Findura

Konkurs gawędziarzy – kategoria młodzieżowa

II miejsce- Karolina Budziszowska

Konkurs grup śpiewaczych-kategoria młodzieżowa

III miejsce – Gabriela i Paulina Turkot

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom.                                                               Podziękowania dla naszej polonistki p. Anny Waksmundzkiej za przygotowanie zwycięzców oraz p. Małgorzacie Nowak za pracę z gawędziarzem z kl. 0.

 

Wyjazd klasy 1 do kina

Jak miło i przyjemnie spędzić zimowe popołudnie? Uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią znaleźli na to sposób! W piątek 8.02 wybrali się na wycieczkę do kina. Seans filmowy Lego Przygoda 2 był poprzedzony ekscytującą podróżą autobusem oraz wizytą w pizzerii. Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, integracja zespołu klasowego, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz środkach transportu. Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę. Wspólny wyjazd był bardzo udany i dostarczył uczniom i wychowawczyni wielu pozytywnych wrażeń.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

7 lutego w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez wychowawczynie, wyjaśniali czym jest Internet, jakie są jego wady i zalety. Nasi podopieczni poznali postacie projektu Sieciaki.pl – dobrych użytkowników Internetu – drużynę Sieciaków oraz postacie zagrażające – Sieciuchy. Na zakończenie uczniowie wspólnie stworzyli plakat z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu i podpisali umowę wzorowego internauty.

« 1 z 2 »