Dzienne archiwum: 13 lutego 2019

Spacer po wiedzę

W dniu 12 lutego, klasa VIII wraz z opiekunem p. Urszulą Kulczycką, uczestniczyła w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Warsztaty w Urzędzie Gminy w Łapszach Niżnych pod hasłem „Spacer po wiedzę” miały na celu podniesienie wiedzy i umiejętności, w zakresie działania samorządu lokalnego jakim jest urząd gminy.

Naszym przewodnikiem po Urzędzie Gminy była Pani sekretarz Joanna Słowik, dzięki której mogliśmy wnikliwie zbadać strukturę urzędu, poznać pracowników i dowiedzieć się więcej o wykonywanych przez nich działaniach. Podczas naszej wizyty w urzędzie zajrzeliśmy do wielu ciekawych miejsc takich jak gabinet wójta, gdzie mogliśmy porozmawiać z Panem  Wójtem, gabinet skarbnika, w którym Pan Skarbnik opowiadał o finansach gminy jak również salę obrad, gdzie spotykają się wybrani przez mieszkańców Radni.

Ta lekcja, inna niż wszystkie, przybliżyła nam działalność urzędu gminy a przede wszystkim uświadomiła, że tak naprawdę gmina to My, wszyscy mieszkańcy naszej Małej Ojczyzny.

Trybskie Dzieci – I miejsce na Zwykach Spiskich

10 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy odbył się konkurs spiskich zespołów regionalnych. Trybskie Dzieci już trzeci rok z rzędu zdobyły I miejsce w kategorii zespołów dziecięcych. Tym razem napisałam program ,, Kopanie gruli’’, który poprowadził do zwycięstwa  małych Spiszaków z Trybsza. Również, bardzo wysoko zostały ocenione tradycyjne tańce spiskie, w których zachowujemy pierwotny charakter i układy.

Gratuluję moim uczniom wspaniałego zaangażowania i radości z naszej wspólnej pracy. Dziękuję za energię, którą dzielicie się ze mną podczas prób.

Podziękowania dla rodziców za przygotowanie strojów do wstępów.

Serdecznie dziękuję p. Annie Łojek i p. Urszuli Waksmundzkiej, które (tradycyjnie) wsparły mnie w opiece nad dziećmi w tym dniu.

Cieszą mnie sukcesy zespołu, a największą radość sprawia mi fakt, iż Trybskie Dzieci prezentują się w tak wielu miejscach w swoim tradycyjnym stroju otrzymanym w spuściźnie od pradziadów. Czy na stałe spiski strój odmiany trybskiej powróci do swojej wsi? To już pytanie do rodziców…..

Anna Stronczek – kierownik i instruktor zespołu

« 1 z 4 »