ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia – WHO, co miało miejsce właśnie 7 kwietnia 1948 roku. Co roku WHO wybiera jeden temat dla całego świata, zachęcając do działania, aby poprawiać zdrowie ludzi.

Słowami przewodnimi tegorocznego Dnia Zdrowia są:

Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich”

Trwająca pandemia pokazała, że nasz świat jest głęboko podzielony i niektórzy ludzie są w stanie żyć zdrowiej i mają lepszy dostęp do usług zdrowotnych niż inni ze względu na miejsce w jakim żyją: m.in. gorsze warunki mieszkaniowe i wykształcenie, bezpieczeństwo żywnościowe i dostęp do usług zdrowotnych. Tymczasem zdrowie jest największym bogactwem, o które musimy dbać.

Pamiętając o Dniu Zdrowia w naszej szkole organizujemy dwie aktywności, które mają zwrócić uwagę konieczność dbania o zdrowie, z uwagi na sytuację oczywiście online:

TO JEST PYSZNE!” to konkurs dla uczniów kl I – VIII, w którym przesyłamy przepis na prostą, wartościową i oczywiście pyszną potrawę z wykonanym własnoręcznie zdjęciem tej potrawy. W ocenie ważna będzie wartość zdrowotna potrawy, sposób prezentacji przepisu i zdjęcie potrawy. Prace prosimy przysyłać na adres: bkowalczyk7@poczta.fm  do 16 kwietnia.

Owoce i warzywa – to lubię!” – konkurs wiedzy o owocach i warzywach dla uczniów kl V – VIII. Chętni uczniowie przygotowują się wg. podanych przez organizatora materiałów i piszą test online z wiedzy o wskazanych owocach i warzywach – termin testu:15 kwietnia, szczegóły i zapisy B. Kowalczyk.

Na koniec w takim dniu cytujemy słowa  Leonardo da Vinci:

„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu,

powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.

… bo jak pisał Hipokrates:

„Zdrowie wymaga stanu równowagi między wpływami środowiska,

sposobem życia oraz różnymi elementami ludzkiej natury”

Szczegóły na temat Światowego Dnia Zdrowia 2021

w załącznikach poniżej – polecamy ich lekturę.

Swiatowy-Dzien-Zdrowia-2021.pdf

Dzien-Zdrowia-Kluczowe-wiadomosci.pdf

10-rad-jak-chronic-zdrowie-psychiczne.pdf