Archiwum dnia: 1 czerwca 2022

Jak powstaje chleb?

We wtorek, 31 maja, w klasie „0” pachniało…, że aż miło! Wszystko za sprawą zajęć na temat tego, jak powstaje chleb. Zaczęliśmy od teorii, a skończyliśmy na praktyce. Najpierw dzieci dowiedziały się, jakie mamy rodzaje mąki, skąd ją bierzemy i jakie są kolejne etapy wypieku chleba. No i wreszcie przyszedł czas na praktykę. Wszystkie składniki zostały dokładnie wymieszane, ciasto wyrobione, a następnie odstawione do wyrośnięcia. Po tym czasie dzieci z pomocą nauczyciela mogły już wstawiać ciasto do piekarnika i wtedy… zapachniało tak, że wszyscy zrobili się głodni. Chleb po upieczeniu miał piękny kolor, chrupiącą skórkę i pachniał obłędnie! Kiedy już ostygł, wszyscy uczniowie zjedli go ze smakiem. Był przepyszny.

« z 2 »

FINAŁ KONKURSU TALENTÓW

Podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Niedzicy odbył się finał Konkursu Talentów, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności. Naszą szkołę reprezentowała grupa 4 finalistek:
Estera Ustupska-Zakręcka – recytacja
Patrycja Moś — skrzypce
Lena Sarna — śpiew
Paulina Moś — śpiew
Ogromne gratulacje dla naszych zdolnych uczennic, gdyż prezentowały one bardzo wysoki poziom. Szczególne brawa dla Pauliny, która otrzymała od jury wyróżnienie.