Archiwum autora: adminszkola1

Najwięcej witaminy mają… świeżo wyciskane soki!

Zdobytą wiedzę najlepiej utrwalać poprzez zajęcia praktyczne. Tak też uczynili uczniowie klasy pierwszej, którzy w ostatni piątek 16 października na lekcjach wykonywali pod opieką nauczycieli  soki owocowe. Była to wspaniała okazja do poznawania nowych smaków i degustacji.
Na stole królował sok pomarańczowy i jabłkowy, dużym powodzeniem cieszył się również sok ananasowy oraz sok według autorskiego pomysłu klasy pierwszej  – wieloowocowy.
W tym dniu było smacznie, kolorowo i bardzo zdrowo.
A na koniec zajęć przepyszny sok z buraka dla odważnych.
I tym razem śmiałków nie zabrakło. BRAWO PIERWSZAKI!

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

„Spotkałam kiedyś człowieka,

Który nie pędził gdzieś przed siebie,

Który miał dla mnie czas,

spojrzał mi w oczy,

Poklepał po ramieniu.

 

Pozwolił zadawać pytania.

I nie, nie udawał przede mną,

że zna odpowiedzi na każde z nich.

Szukał. Razem ze mną.

Potykaliśmy się razem.

Mieliśmy obdarte kolana,

Zapłakane oczy.

 

To nie była podróż on inclusive

Nie dostałem wszystkiego, o co poprosiłem.

Ale otrzymałem, to, czego potrzebowałem.

To nie był człowiek idealny,

To był mój NAUCZYCIEL!”

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,

Za Wasze spojrzenia, smutne, zatroskane

dłonie w bezruchu gdzieś zatrzymane,

gdy kropla żalu.

Za łzę tę jawną, co z oczu spływa

i tę ukrytą, których przybywa

i za tę, która wybiegła z klasy

bo sił zabrakło by wytrwać dłużej.

I za tę, która się znowu powtórzy

PRZEPRASZAMY.

Za to, że jednak i że pomimo

za to, że z sercem, za to, że z nami

za dni zdobione szczęścia chwilami

za tę cierpliwość z duszą rozdartą

i za tę wiarę, że jednak warto

DZIĘKUJEMY.

Za to, że szkoła domem się stała,

Że nigdy dla nikogo z nas nie była za mała.

Za to, że miedzy Wami – tak jak w rodzinie,

I za to, że to nigdy z naszych wspomnień nie minie.

DZIĘKUJEMY!

Czego możemy Wam życzyć Kochani Nauczyciele? Czego możemy życzyć nam, uczniom?

Może więcej chwil z przymrużeniem oka i tego, aby dni przebiegały nieco wolniej.

Dedykujemy ten teledysk całej naszej szkolnej rodzinie: https://bit.ly/3gaNwRr

                                                                                                         klasa ósma

P.S. Zapraszamy do wspólnej zabawy

KONKURS „Rozpoznaj nauczycieli i pracowników szkoły na zdjęciach z dzieciństwa”

W dniach 13–16 października 2020 r. trwa w naszej szkole niecodzienny konkurs! Zadanie jest ambitne i niełatwe, gdyż trzeba rozpoznać nauczycieli i pracowników szkoły na zdjęciach z dzieciństwa. Plakat ze zdjęciami jest umieszczony na dolnym korytarzu tam też można pobrać specjalne kartki, a następnie wrzucić swój głos do urny. Odgadywać można indywidualnie lub zespołowo. Dziękujemy nauczycielom, którzy zechcieli wziąć udział we wspólnej zabawie i udostępnili swoje zdjęcia. Zachęcamy także, by rozpoznawali siebie nawzajem! Można też oddać swój głos na ZDJĘCIE – HIT WYSTAWY!

                                                                                              Życzymy wspaniałej zabawy!

Quest czyli wyprawa ciekawskich

W zeszłym roku szkolnym grupa uczniów z obecnej klasy ósmej uczestniczyła w warsztatach i przygotowaniu trasy wycieczki po Trybszu- questu. Folder z trasą i zagadkami już się ukazał. Klasy 6-7 wędrowały trasą, na zakończenie której udały się do sklepu spożywczego, w którym ukryty jest „skarb”- pamiątkowa pieczątka i … list Księdza Jana Ratułowskiego.
Trasa znana okazałą się być zagadkowa i pokazała nieznane wcześniej fakty.
Zachęcamy wszystkich do przejścia ścieżkami trybskimi. Zapraszamy! Quest dostępny jest w sklepach, a także w szkole.

Julia Miśkowicz

Literackie Śniadania Mistrzów czyli powtórka inaczej.

Powtarzać treści poznawane na lekcjach można w różny sposób. Klasa 8 podsumowywała znajomość lektur epoki romantyzmu. Uczniowie wcielili się w postacie poszczególnych bohaterów utworów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Aleksandra Fredry. Opowiadając o sobie przypominali historię Jacka Soplicy, Zosi Horeszkówny, Cześnika i Rejenta,  Balladyny, jej siostry Aliny i matki, ale i Kirkora i Goplany, koleje losu Emilii Plater, Juliana Ordona, bohaterów „Dziadów”. Większość prezentowała się z rekwizytami lub w przygotowanych strojach. Zajęcia pozwoliły na przypomnienie wiadomości, ale i na prezentację swoich umiejętności retorycznych- wcześniej każdy samodzielnie przygotował swoje wystąpienie.
Wszystko przed nami- także kolejne Literackie Śniadania.

Julia Miśkowicz

« 1 z 2 »

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych. Jednym z jego celów jest promowanie nauki języków obcych. Konieczność ich znajomości we współczesnym świecie jest bezdyskusyjna, dla nas szczególnie ważne są język angielski i język niemiecki.

Ze względu na to, że w tym roku EDJO przypadał w sobotę my ten dzień świętowaliśmy w szkole w poniedziałek 28 września. W programie nie mogło zabraknąć… języków obcych. Królował oczywiście język angielski, ale godnie wtórował mu język niemiecki. Na początku usłyszeliśmy rozmowę telefoniczną w języku niemieckim, a później uczniowie odpowiadali na pytania quizowe na temat Europy. Ciekawym akcentem była nauka śpiewu „Areyou sleeping Brother John?” i jej niemieckiej wersji „Bruder Jakob”, czyli popularne „Panie Janie”. Uczniowie klasy 6 zaprezentowali trzy scenki na temat tego, że warto uczyć się języka angielskiego. Natomiast Olivia, Grzegorz i Emilia z klasy 8 wystąpili w krótkim opowiadaniu po angielsku „Stone Soup” („Zupa z kamienia”). Pojawiły się również inne języki obce, kiedy to uczniowie mieli m.in. dopasować pozdrowienia w różnych językach do krajów, w których tych wyrażeń się używa np. Buenos dias – Hiszpania, Bon jour – Francja itp.

Na zakończenie spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „English around me” – „Angielski wokół mnie”zorganizowanego dla uczniów klas 4-8. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Najlepsze prace wykonały Laura z klasy 6 oraz Emilia W. z klasy 8. Na II miejscu ex aequo znaleźli się Karol z klasy 5, Przemek z klasy 8, Patrycja z kl. 7 i Karolina z kl.6. Wyróżnienie przyznano Natalii z kl. 8.

Dziękujemy wszystkim za udział.

« 1 z 3 »

ŚLUBOWANIE KL. 1

25 września 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie kl.1. Najpierw pierwszaki przedstawiły krótki  program artystyczny, potem nastąpiła część oficjalna. W obecności  mam, pani dyrektor, wychowawczyni oraz starszych koleżanek i kolegów z kl. 2 i 3 uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Odcisnęli także palec przy nazwisku w kronice szkolnej i na pamiątkowym dyplomiku.

Świeżo upieczeni uczniowie zostali obdarowani  podarkami od mam i uczniów kl. 2, z którymi też skosztowali słodkiej niespodzianki przygotowanej przez mamy z „trójki klasowej”.

« 1 z 5 »

Konkurs KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Nowym Targu zachęca dzieci rolników do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Centralę KRUS w Warszawie.

W załączeniu plakat organizowanego konkursu.