Archiwum autora: adminszkola1

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny – Kangur 2022  

W czwartek 17 marca 2022 r. młodzież z naszej szkoły zmierzyła się z wyzwaniem matematycznym. Uczniowie wzięli udział w konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY 2022” w trzech kategoriach: klasa 2 – „ŻACZEK”,  klasa 3 i 4 – „MALUCH”, klasa 5 i 6 – „BENIAMIN”. W konkursie wzięło udział 10 uczniów.

Zdobyliśmy jedno wyróżnienie w kategorii BENJAMIN: Grzegorz Majerczak kl. V

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci układanki. Osoba z wyróżnieniem otrzyma podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022 dodatkowo dyplom i nagrodę książkową.

Gratulujemy Waszego udziału, ponieważ to udowadnia, że logiczne myślenie i przyswojenie wiedzy matematycznej jest dla Was ważne i zaowocuje w dorosłym życiu.

                                                                                                          Bożena Niemiec

 

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trybszu

W piątek 06 maja najmłodsze przedszkolaki oraz klasy 0–3 odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Trybszu. Celem spotkania było kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą. Ogromne zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć eksponaty muzealne, które używane były przez straż pożarną dawniej. Na zakończenie uczniowie wręczyli prezenty oraz podziękowania. Dzieci otrzymały również od strażaków słodką niespodziankę. Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy Strażakom OSP Trybsz za ciekawie przekazaną wiedzę i życzliwe spotkanie.

« z 9 »

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.
Akademię dostojnie prowadziły dzieci z oddziału zerowego. W strojach galowych prezentowały się niezwykle uroczyście. Występ rozpoczęli od przypomnienia o należytej postawie i odpowiednim zachowaniu podczas odśpiewania hymnu Mazurka Dąbrowskiego. W dalszym ciągu wymieniali symbole narodowe oraz obowiązki godnego Polaka. Cała grupa wyrecytowała wiersz Konstytucja i odśpiewała na koniec utwór Mazurek 3 Maja.
Doznania patriotyczne były niezapomniane i pełne wzruszenia. Dzielimy się fragmentem tych przeżyć w postaci załączonych fotografii.

No Images found.

Gminny Konkurs Talentów

28 kwietnia 2022 r. scena Gminnego Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy należała do dzieci i młodzieży z Gminy Łapsze Niżne, którzy wzięli udział w XIII gminnych eliminacjach „Konkursu Talentów”.
Naszą szkołę reprezentowali:
Patrycja Moś kl. „0”
Estera Ustupska-Zakręcka kl. „0”
Antonina Sarna kl. „0”
Lena Sarna kl. IV
Karol Gronka kl. VI
Paulina Moś kl. VII
Jury obejrzało 41 występów, a 17 z nich, zakwalifikowało do finału, który będzie miał miejsce 29 maja podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że do finału dostało się z naszej szkoły aż 4 uczestników (Patrycja, Estera, Lena i Paulina). Ogromne gratulacje dla naszych zdolnych uczniów!

Festiwal Zawodów

Klasa 8 stoi przed ważnym wyborem – wyborem dalszej drogi kształcenia, dlatego, korzystając z okazji, 26 kwietnia uczniowie  wzięli udział w Małopolskim Festiwalu Zawodów. To może pomóc w dokonaniu ważnych życiowych wyborów. Małopolski Festiwal Zawodów – skierowany jest do uczniów, którzy cały czas szukają pomysłu na pracę i nie do końca wiedzą, jaką ścieżkę zawodową wybrać. Po pandemicznej przerwie, znowu stacjonarnie, festiwal odbył się w Tauron Arenie Kraków.
Uczniowie szkół podstawowych i średnich z całej Małopolski spotkali się w krakowskiej Tauron Arenie, by zapoznać się z ofertami firm i uczelni. Tym samym wybrać swoją przyszłą ścieżkę zawodową. Festiwal został podzielony na 10 stref tematycznych. Między innymi: rolniczą, elektroniczną, turystyczną, medyczno-społeczną, handlowo-usługową, budowlaną i mundurową. 
Po zapoznaniu się z ofertami, w drodze powrotnej, odwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II, nie tylko, by je zobaczyć, lecz aby powierzyć Bogu za Jego pośrednictwem prośby o pomyślność na egzaminach, które już niebawem.
Julia Miśkowicz
« z 3 »

Nadleśnictwo Krościenko w szkole

28.04 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Nadleśnictwa Krościenko. W czasie spotkania leśnicy opowiadali dzieciom o swojej pracy, o lesie i jego znaczeniu dla środowiska. Niecodzienni goście opowiadali również o zwierzętach – mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Uczniowie mieli możliwość dotknąć niektórych okazów. Była to niepowtarzalna okazja do budowania i utrwalania wiedzy o świecie przyrodniczym. Każda starsza klasa otrzymała w prezencie sadzonkę drzewka, którą posadzi obok szkoły, będą one wspaniałą pamiątką.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Krościenko za poświęcony czas i ciekawie przekazaną wiedzę naszym uczniom.

                                                                                            Monika Nowak

« z 10 »

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski
o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku. Święto to uświadamia nam zagrożenia związane z wpływem działalności człowieka na środowisko naturalne. Zadaniem tego dnia jest przypomnienie nam, jak ważne jest dbanie
o jedyny dom, jaki mamy.

W związku z tym dniem naszą szkołę odwiedziły panie z Urzędu Gminy w Łapszach Niżnych, które przeprowadziły pogadankę dla klas 0-3 i 4-8. Celem spotkania było przypomnienie wiadomości dotyczących działań, jakie każdy uczeń może podjąć, aby chronić Ziemię. Dzieci uczyły się m. in. jak prawidłowo segregować śmieci, czym można ogrzewać dom, jak oszczędzać wodę.

Następnym wydarzeniem była akademia pt. „Kraina Smerfów” przygotowana przez klasę II. Uczniowie przypomnieli kolegom i koleżankom jak ważna jest woda.

Od słów przeszliśmy do czynów, więc po przedstawieniu cała szkoła włączyła się w akcję „Posprzątajmy Małopolskę”. Uczniowie z wielkim zapałem zbierali śmieci na terenie Trybsza.

« z 6 »

 

 

„SENSORYCZNIE SIĘ ROZWIJAM BO SKACZĘ, BIEGAM, BADAM I DOTYKAM” KWIECIEŃ

W miesiącu kwietniu zadania jakie były do wykonania podczas zajęć świetlicowych związane były ze świętami wielkanocnymi oraz Dniem Ziemi. „Kurczakowe zabawy” to pierwsze z zadań, które miało na celu stymulację zmysłu dotyku, propriocepcji, ale również rozwijało koordynację wzrokowo-ruchową, planowanie motoryczne w obrębie motoryki małej, ćwiczenia palców dłoni, sprawność ręki i koncentrację uwagi. Zadanie „Nasza planeta Ziemia” oprócz dobrej zabawy, rozwija zmysł proprioceptywny (czucie głębokie), dotykowy, wzrokowy poprzez rysowanie odpowiedzi na zagadki o tematyce ekologicznej na sypkim podłożu. Następnie uczniowie wykonali farbę z mąki i wypełniali nią kontury ziemi.

« z 4 »

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Nauka ekologicznych zachowań jest bardzo ważna, nie powinna być tylko modą,
a przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego też uczniowie klasy 2 wzięli udział w XIV edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Na zajęciach uczyli się jak szanować rośliny i zwierzęta i troszczyć się o przyrodę, jak być aktywnym fizycznie, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jak segregować śmieci. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikat przyznający im tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

« z 2 »

Turniej BRD

Tuż przed świetami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym turnieju BRD, którego celem jest popularyzowanie:

  • przepisów i zasad ruchu drogowego,
  • podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu .

Uczestnicy, w dwóch grupach wiekowych, rozwiązywali testy teoretyczne, a także wykonywali zadania praktyczne:

− z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
− jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
− jazdę rowerem po torze sprawnościowym.

Młodsza grupa wiekowa, na 10 startujacych drużyn, uzyskała miejsce tuż za podium, a starsza miejsce 6. Natomiast indywidualnie I miejsce zajął nasz uczeń z kl. 5 – Grzegorz Majerczak. Gratulujemy!

« z 2 »