Archiwum kategorii: Bez kategorii

„Szkoła z TVP” – nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Zapraszamy do oglądania!

Drodzy Uczniowie!

W czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole starajcie się uczyć samodzielnie!

Podajemy linki do stron z przydatnymi materiałami edukacyjnymi. Pomogą Wam utrwalić, usystematyzować Waszą wiedzę.

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

https://epodręczniki.pl

http://matzoo.pl

http://pisupisu.pl

https://szaloneliczby.pl

http://learningApps.org

portal lektury.gov.pl

serwis Ninateka

http://klasoteka.pl

http://pistacja.tv

http://khanacademy.org

http://matika.in/pl

strona CKE dla kl.VIII

 

Ważne!

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Szczegóły na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

Turniej OTWP

W tym roku 9 marca w remizie OSP W Niedzicy odbyły się gminne eliminacje turnieju OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę, w dwóch kategoriach wiekowych reprezentowali: Karol Gronka z kl. IV oraz Damian Maryniarczyk i Grzegorz Sarna z kl. VII.

Ostatecznie (po ustnej dogrywce) Grzegorz Sarna zdobył III miejsce w grupie II (uczniowie kl. VII-VII). Dziękujemy chłopakom, że podjęli wyzwanie i trud przygotowania się do tego wymagającego dużej wiedzy konkursu i oczywiście gratulujemy miejsca na podium!

Koronawirus – co każdy wiedzieć powinien!

W związku ze światową epidemią koronawirusa odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjne z pielęgniarką szkolną, która przedstawiła nam najważniejsze zasady postępowania, zmniejszające ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2. Dla przypomnienia:

1. Myj często ręce

Myj ręce wodą z mydłem lub używając środka odkażającego na bazie alkoholu.

2. Zachowuj zasady higieny 

Pamiętaj o odpowiedniej długości snu, która zapewnia odporność naszemu organizmowi. Jeśli kichasz lub kaszlesz, zasłoń usta i nos zgiętym ramieniem (kichaj w zgięcie łokcia) lub chusteczką, którą następnie wyrzuć natychmiast do zamykanego kosza na śmieci i umyj starannie ręce.

3. Utrzymuj odpowiednią odległość

Nie zbliżaj się na mniej niż 1 metr do osób, które kaszlą, kichają lub mają gorączkę. Staraj się też unikać bliskich kontaktów z innymi (podawanie ręki, uścisków podczas powitania)

4. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, zgłoś się pilnie do lekarza

Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub w innym kraju, w którym stwierdzono obecność koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w tych krajach, a jednocześnie masz gorączkę powyżej 38° i kaszel lub duszność, to powinieneś powiadomić najbliższą stację epidemiologiczną i zgłosić się na najbliższy szpitalny oddział chorób zakaźnych.

5. Z objawami przeziębienia pozostań w domu

Jeśli masz łagodne objawy zakażenia układu oddechowego i nie byłeś w ostatnim czasie w Chinach lub w innym kraju, w którym wirus występuje, zachowuj środki ostrożności i odpowiednią higienę, a także pozostań w domu do czasu, aż wyzdrowiejesz.

 

Dzień Dinozaura

Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był największym drapieżcą? Skąd wiemy, że dinozaury niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i dlaczego wyginęły? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci z Zerówki podczas „Dnia Dinozaura”. Przedszkolaki przyniosły z domu swoje Dino-skarby (figurki dinozaurów, książeczki, maskotki) i podzieliły się zgromadzoną dotąd wiedzą na temat jaszczurów. Podczas zajęć miały okazję wcielić się w rolę paleontologów i przeprowadzić własne badania odkrywcze, poszukując w piasku szczątków dinozaurów. Kroczyły śladami prehistorycznych gadów uczestnicząc w zabawach czytelniczych, matematycznych i tanecznych. Uczniowie wykonali własne puzzle, pokolorowali Dinusia-dzidziusia i szukali drogi do jaskini ludzi prehistorycznych. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne tak nietypowe święto!

« 2 z 8 »

Spotkanie z okazji 100-lecia powrotu Spisza i Orawy do Polski

20 lutego uczniowie klas 7 i 8 ze szkół Gminy Łapsze Niżne uczestniczyły w spotkaniu poświęconym tematowi „Sto lat niepodległości”. Nie mogło tam zabraknąć także uczniów naszej szkoły. W pierwszej części zebrani obejrzeli film pt. „Prawo do Polski”, a w drugiej części wysłuchali  wykładu pani profesor Grażyny Branny z Akademii Ignatianum w Krakowie poświęconego rocznicy 100-lecia powrotu Spisza i Orawy do Polski.

« 1 z 2 »

Tłusty Czwartek

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Nam nie nasmażyła, ale za to zafundowała jedna z mam – pani Katarzyna Bizub. Wszyscy mogliśmy więc sobie pofolgować w tym dniu, w którym objadanie jest wyjątkowo dozwolone. Było smacznie! Dziękujemy!

« 1 z 2 »