Archiwum kategorii: Bez kategorii

Dzień Babci i Dziadka!

Dzień Babci i Dziadka to szczególne dni, w które w specjalny sposób chcemy podziękować naszym dziadkom za to, że są z nami. To oni zaraz po rodzicach, odgrywają ogromną rolę w wychowaniu dzieci, a więc podziękowania im się należą.

Z tej okazji w styczniu w naszej szkole miała miejsce akcja „Selfie z Babcią i Dziadkiem”. W szkole zorganizowana została wystawa, na której można oglądać liczne zdjęcia uczniów z dziadkami. Nasi uczniowie wykonywali piękne laurki i prezenty, które wręczą swoim bliskim.

W ten szczególny sposób chcieliśmy złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Oprócz laurek i życzeń uczniowie klasy 0 przygotowali piosenkę dla swoich babć i dziadków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz występu klasy 0 z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Bezpieczne ferie

Przed naszymi wychowankami czas wolny od zajęć szkolnych, zaczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. W piątek 14.01.2022r. odbyła się pogadanka dla klas 0-III dotycząca przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Uczniowie obejrzeli prezentację na podany temat, a później perfekcyjnie rozwiązali quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Mamy nadzieję, że wszystkie zasady bezpiecznego zachowania uczniowie będą potrafili wykorzystać w praktyce i dzięki temu wszyscy spotkamy się cali i zdrowi po feriach.

No Images found.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku odbędzie się już 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W piątek 14 stycznia 2022 r. wolontariusze z klas VII i VIII zbierali do puszki pieniądze na ten cel. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czuli potrzebę pomocy innymi włączyli się w tę akcję. Na finał WOŚP zapraszamy 30 stycznia 2022 r. do Krempach.

Powrót do nauki w trybie stacjonarnym

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami MEiN zawartymi w poniższym linku. https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r.

Przypominam, że w częściach wspólnych uczniów i nauczycieli obowiązują maseczki.

Anna Stronczek-dyrektor szkoły

Kraina zmysłów – grudzień

W grudniu nasi uczniowie w ramach innowacji pedagogicznej do wykonania mieli ciekawe i różne zadania. W tym miesiącu rozwijaliśmy zmysł dotyku poprzez rozpoznawanie różnych faktur, materiałów sensorycznych w zabawie: „Mikolajkowe memo dotykowe”. Stymulacja zmysłu przedsionkowoproprioceptywnego, słuchowego, dotykowego oraz planowania motorycznego nastąpiła poprzez „Mikołajkowy sensoryczny tor przeszkód”, składający się z toru przeszkód w formie kilku baz połączonych ze sobą, który pokonywali uczniowie. Były to np.: zaprzęgi reniferów, baza dzyń-dzyń- dzyń, worek Mikołaja, ścieżki sensoryczne, elf. 

Ponadto grudzień jest okresem, który kojarzy nam się z zapachem piernika, a dzieci bardzo lubią zabawy z mąką, ugniataniem i ozdabianiem. Lubią mieć poczucie sprawstwa….dlatego tak bardzo czerpali radość z bycia małymi cukiernikami. Nasi uczniowie robili w szkole pyszne i pachnące pierniczki. Dzięki temu rozwijane były zmysły: węchu, smaku czy dotyku i wzroku.

« z 3 »

Akcje charytatywne

W naszej szkole w listopadzie i grudniu udało się zorganizować dwie akcje charytatywne. Pierwsza z nich była przeprowadzona na prośbę Zespołu Charytatywnego działającego przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Polegała ona na zbiórce żywności i środków czystości dla ludzi potrzebujących pomocy. Zespół Charytatywny przekazał nam piękne podziękowanie za włączenie się w tę akcję.

Druga akcja to przygotowanie paczki dla dziecka w ramach „Mikołaj dla dzieci Fundacji”. Środki na ten cel zostały pozyskane m.in. ze sprzedaży galaretek i ciasteczek, które przygotowali i rozprowadzali uczniowie klasy 7 i 8 z naszego szkolnego Koła Wolontariatu.  Za zebrane pieniądze ufundowaliśmy prezent mikołajkowy dla dwuletniego Bartusia, podopiecznego Fundacji im. A. Worwy.

Wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się do akcji oraz wolontariuszom składamy w imieniu obdarowanych najserdeczniejsze podziękowania.

Wigilie klasowe

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie. (Matka Teresa z Kalkuty)

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, tradycyjne szkolne spotkanie wigilijne ustąpiło miejsca bardziej kameralnym, klasowym. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami wspólnie przygotowali stoły wigilijne. Rada Rodziców zadbała o poczęstunek.

Jak każe zwyczaj było łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólny śpiew kolęd, a także ogladanie jasełek, tym razem jednak nie na żywo, ale na ekranie. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Julii, a sfilmowała to pani Małgorzata. Przekaz tego wspaniałego występu był jasny – Jezus rodzi się w naszych sercach jeżeli umiemy rozpoznać Go w każdym spotkanym człowieku, zwłaszcza tym ubogim, skrzywdzonym, słabym.

« z 6 »

 

130 rocznica urodzin Tolkiena

Propagować czytelnictwo można na wiele sposobów. Nasza BIBLIOTEKA PRZYSTĄPIŁA DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI! Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena przepisywaliśmy fragmenty z jego powieści . Od Nas zależało,  czym będziemy pisali oraz jakim krojem (np. własnym charakterem pisma . Mieliśmy do do przepisania 14 strony maszynopisu A4 z „Niedokończonych opowieści”. Każdy fragment opisaliśmy, wysłaliśmy do organizatora – Biblioteki w Wawrze w Warszawie. 'W akcji wzięli udział uczniowie z klasy 7 i 8. Mam nadzieję, że udało się „zarazić” twórczością Tolkiena uczniów, którzy przecież znają Hobbita”- swoją szkolną lekturę i ekranizację  „Władcy Pierścieni”.
Życzę przyjemnej lektury i przeżycia wielu przygód z tolkienowskimi bohaterami – elfami, orkami, krasnoludami…

Julia Miśkowicz

Świąteczne przygotowania

Zapach pierników rozchodzący się po całej szkole w przedświąteczny czas, to znak rozpoznawczy Szkoły Podstawowej w Trybszu. Uczniowie w ramach  przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia piekli i ozdabiali pierniczki. Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie, wspaniała współpraca w grupie i zdolności artystyczne, którymi wykazali się nasi wychowankowie. Pierniczki były wyśmienite – mogliśmy je skosztować na Wigilii klasowej.

Bardzo dziękujemy Rodzicom ze zaangażowanie w to działanie.

« z 2 »