Dzienne archiwum: 13 marca 2019

Turniej OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W gminnym etapie tego turnieju naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, w składzie: Damian Maryniarczyk, Olivia Gronka i Emilia Sarna z kl. VI oraz Bartłomiej Budz i Dawid Majerczak z kl. VIII. Już po raz czwarty zwycięzcą w swojej grupie wiekowej został nasz uczeń Bartłomiej Budz, tym samym kwalifikując się do etapu powiatowego konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za Bartka!

 

Spotkanie z przedstawicielem Policji Powiatowej w Nowym Targu

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, 8 marca nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielką Policji Powiatowej w Nowym Targu.

Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy: przedszkole i klasa 0; klasy 1-3, 4-6, 7-8. Prowadząca spotkanie zwracała uwagę na zasady bezpieczeństwa , jakich należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominała zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Młodsi uczniowie mogli oglądać akcesoria policjanta, przymierzyć czapkę, obejrzeć kajdanki. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Podczas spotkania uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gościa kamizelki odblaskowe, które dla uczniów klas 1-8 przekazał Fundusz Sprawiedliwości w ramach projektu Bezpieczna droga i projektu „Dobrze Cię widzieć”. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

« 1 z 6 »