Uczniowie

DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO I POMAGAMY INNYM!

Pragnąc pomagać potrzebującym i chronić nasze środowisko i otoczenie, kontynuujemy wzorem lat poprzednich akcję zbierania surowców wtórnych: nakrętek,  zużytych baterii, znaczków pocztowych, telefonów komórkowych i okularów.

Oto zasady zbiórki:

  • Zbiórka plastikowych NAKRĘTEK ma charakter charytatywny dla potrzebujących dzieci – nakrętki, mogą być różne (z butelek i innych opakowań) i policzone.Każdy może przynieść nieograniczoną ilość nakrętek.
  • Dla Ojców Pallotynów zbieramy zużyte TELEFONY KOMÓRKOWE. Sprawne telefony są wprowadzane na rynek wtórny, a z komórek nie nadających się do użycia są odzyskiwane cenne surowce,fundusze uzyskane w ten sposób zakonprzeznacza na pracę misyjną misje.
  • Również na cele misyjne zbieramy dla Ojców Werbistów ostemplowane zużyte ZNACZKI, wycięte z koperty lub kartki z ok. półcentymetrowym marginesem (nie mogą to być znaczki nowe lub odklejone jak do klasera).
  • Stare, uszkodzone lub po prostu niepotrzebne OKULARY zbieramy w akcji charytatywnej dla potrzebujących ludności w Krajach Trzeciego Świata.
  • BATERIE(R03, R06, R14,R20, 6F22, 3R12, akumulatory) zbieramy i oddajemy firmie „Reba” z Warszawy zajmującej sie recyklingiem baterii.

Wszystkie te rzeczy można przynosić do szkoły wewtorkii czwartki do n-la B. Kowalczyk

 Za oddane nakrętki, baterie, telefony, znaczki i okularyuczeńuzyskujepozytywny wpis do uwag, któreliczone są do oceny z zachowania.

Organizacją akcji w szkole zajmuje się Barbara Kowalczyk.

 ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

ZBIERAJMY I POMAGAJMY!