Dzienne archiwum: 9 listopada 2019

Święto Szkoły

W środę 6 listopada w naszej szkole nastąpiła inauguracja święta szkoły, której patronką jest św. Elżbieta Węgierska. Ideały życia franciszkańskiego były bliskie naszej Patronce, która w swoim życiu – posiadając ogromny majątek – praktykowała osobiste ubóstwo ograniczając swoje potrzeby do niezbędnego minimum oraz realizowała dzieła miłosierdzia. Stąd w wezwaniach litanii znajdują się i takie modlitewne wezwania: „Wierna córko świętego Franciszka”, „Niezrównana naśladowczyni Biedaczyny z Asyżu”, czy też „Wrażliwa na nędzę i niedolę ludzką”, „Usługująca ubogim i cierpiącym”, „Całe mienie rozdająca potrzebującym”.

Najpierw odbyła się akademia z udziałem szczególnego gościa o. Dariusza Sambory – franciszkanina, Podkomisarza Ziemi Świętej. Po akademii nasi uczniowie, podzieleni na dwie grupy, mogli dzięki O. Dariuszowi poznać „Piątą Ewangelię” jak nazywana jest ziemska ojczyzna Pana Jezusa. Na zakończenie tych spotkań każdy uczestnik został obdarowany przez naszego Gościa pamiątką z Betlejem.

17 listopada nasza szkoła wzięła udział w uroczystej mszy odpustowej odprawionej w intencji nauczycieli, uczniów, pracowników i rodziców. W tym dniu obchodzone jest święto Patronki naszej Szkoły i parafii.

« z 2 »