Dzienne archiwum: 13 listopada 2019

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Hymn Polski.

11 listopada  to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła  na mapę Europy.

W tym dniu uczniowie klasy VIII i VII przenieśli nas w strefę patriotycznego wzruszenia. Wybrzmiewały poetyckie strofy, a muzyka i  ruch sceniczny szkolnych aktorów,  oddał niezwykłość i historyczną ważność dnia 11 listopada 1918 roku .

Ta godzina skróconej lekcji historii, przypomniała nam wszystkim jak bardzo cierpiało nasze państwo podczas rozbiorów. Pamiętamy o ludziach, naszych przodkach, rodakach, którzy zginęli po to, byśmy mogli mówić po polsku, abyśmy mogli być wolnymi…..

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Na zakończenie akademii dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały  pieśń   patriotyczną.

« z 5 »

Fundacja im. A.Worwy z wizytą w szkole

7 listopada naszą szkołę odwiedziły dwie panie z Fundacji im. A. Worwy, pani Jola i pani Magda. Dzięki ich wizycie dowiedzieliśmy się, jakie działania podejmuje Fundacja na rzecz osób chorych. Pani Jola wzruszająco opowiadała nam o podopiecznych Fundacji. Wspomniała np. o Asi Podczerwińskiej, na rzecz której zbieramy teraz plastikowe zakrętki. Zabawną ciekawostką jest to, że w właśnie w tym dniu dziewczynka świętowała pierwsze urodziny.  Pani Jola zachęcała do czynienia dobra i udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje.
Przy okazji wizyty panie komisyjnie otwarły puszki, w których znajdowały się pieniądze pochodzące z prowadzonej przez nas w ostatnią niedzielę września akcji „Pola nadziei”. W wyniku akcji zebrano pokaźną kwotę 844,70 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.