Miesięczne archiwum: Styczeń 2020

Szkoła Dobrego Wychowania

W tym roku szkolnym nasza szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu „Szkoła Dobrego Wychowania”, dlatego też podejmujemy rozmaite działania związane z dobrym wychowaniem. Savoir-vivre, bon ton czy po prostu dobre wychowanie to wizytówka każdego człowieka. Zasady dobrego wychowania poznajemy od małego, a jednak w tym zakresie ciągle pozostaje jeszcze niemało do zrobienia. W piątek przed feriami mieliśmy sposobność przypomnieć sobie albo poznać wiele reguł dobrego wychowania w bardzo ciekawej formie. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców przygotowali świetne i pouczające inscenizacje przedstawiające zasady obowiązujące dobrze wychowanego człowieka. Wśród nich są również wartości, jakimi taki człowiek powinien się kierować np. szacunek do innych osób, dobroć, uczynność, wyrozumiałość, dyskrecja itp.  Zobaczyliśmy m.in. „Kwokę”, „Bon czy ton…czyli savoir-vivre” czy „Czarną dziurę”.
Przy tej okazji odbyło się także podsumowanie konkursu „Mistrz savoir-vivre”, który był przeprowadzony w klasach IV-VIII. Test dotyczący znajomości różnych zasad każdy uczeń rozwiązywał indywidualnie. W każdej klasie został wyłoniony zwycięzca, który uzyskał największą liczbę punktów. Laureatami zostali Marcel, Laura, Patrycja, Olivia i Karolina. Dodatkowo puchary „Mistrz Dobrego Wychowania” otrzymały trzy dziewczyny, które miały największą (i jednakową) liczbę punktów tj. Laura, Olivia i Karolina. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
« 1 z 7 »

Ognisko muzyczne

Sądeckiego  Towarzystwa  Muzycznego prowadzi rekrutację dzieci i młodzieży do Społecznego Ogniska Muzycznego na terenie Gminy Łapsze Niżne.

Zapisy w formie deklaracji należy składać w szkołach do końca marca br.

Zajęcia gry na instrumentach oraz zajęcia śpiewu będą prowadzone od nowego roku szkolnego.

Lokalizacja zajęć zależna będzie od ilości chętnych dzieci.

plakat

Bezpieczne ferie

Nasi uczniowie właśnie rozpoczęli dwa tygodnie zasłużonego odpoczynku. W trosce o ich bezpieczeństwo zaprosiliśmy przedstawicieli Policji Powiatowej z Nowego Targu, którzy 23.01.2020r. przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: kl. 1-4 oraz 5-8. Poruszane były m. in. problemy wyłudzeń, kradzieży, bezpieczeństwa w sieci, używek, przemocy fizycznej i psychicznej i wiele innych.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji stróżów prawa i obiecali, że po feriach wszyscy wrócą cali, zdrowi i wypoczęci.

„Bezpiecznie na wsi”

We wtorek 21 stycznia gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Mozdyniewicza przedstawiciela KRUS-u w Nowym Targu. W ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników nasz gość przeprowadził prelekcję dla uczniów oraz zaznajomił ich ze szkoleniem e-learningowym dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

Jak w poprzednim roku ogłoszony został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Serdecznie zachęcamy naszych wychowanków do wzięcia udziału w tym konkursie.

« 1 z 2 »

Jasełka dla wsi

W niedzielę 12 stycznia, licznie zgromadzona w remizie OSP w Trybszu publiczność mogła obejrzeć przygotowane przez uczniów naszej szkoły podstawowej przedstawienie jasełkowe pt. „Ach co za noc”.  Jasełka zrealizowane z pomocą scenariusza, którego autorem jest Adam Szafraniec wzruszały, a momentami bawiły, przedstawiając głębokie teologiczne prawdy dotyczące Tajemnicy Wcielenia. Doskonałym uzupełnieniem tekstu mówionego była muzyka  budująca  nastrój poszczególnych scen oraz piosenki dla dzieci i pastorałki w wykonaniu naszych młodych aktorów. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas od I do VIII.

Wzruszenie i uśmiech na twarzach zgromadzonych wywołały przedszkolaki, które przebojowo, z towarzyszeniem instrumentów wykonały kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

To nasze wspólne świętowanie narodzin Jezusa było też okazją do składania życzeń noworocznych. Ciepłe i pełne pozytywnego wydźwięku słowa padły z ust Pani Dyrektor Anny Stronczek i naszego gościa honorowego  Pana Wójta Jakuba Jamroza.

Na koniec spotkania pozostawiono ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu zorganizowanego przez  proboszcza o. Rajmunda Dziadkiewicza na najpiękniejszy wiersz o patronce naszej szkoły – Świętej Elżbiecie Węgierskiej. Mogli w nim wziąć udział uczniowie wraz z rodzicami.

Słodki poczęstunek z kawą i herbatą przygotowała Rada Rodziców, a nagłośnienie zapewnił naczelnik naszej OSP pan Mariusz Modła.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy w tak wspaniałej atmosferze przeżywać kolejny raz Tajemnicę Bożego Narodzenia.

« 1 z 12 »