Miesięczne archiwum: Wrzesień 2020

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych. Jednym z jego celów jest promowanie nauki języków obcych. Konieczność ich znajomości we współczesnym świecie jest bezdyskusyjna, dla nas szczególnie ważne są język angielski i język niemiecki.

Ze względu na to, że w tym roku EDJO przypadał w sobotę my ten dzień świętowaliśmy w szkole w poniedziałek 28 września. W programie nie mogło zabraknąć… języków obcych. Królował oczywiście język angielski, ale godnie wtórował mu język niemiecki. Na początku usłyszeliśmy rozmowę telefoniczną w języku niemieckim, a później uczniowie odpowiadali na pytania quizowe na temat Europy. Ciekawym akcentem była nauka śpiewu „Areyou sleeping Brother John?” i jej niemieckiej wersji „Bruder Jakob”, czyli popularne „Panie Janie”. Uczniowie klasy 6 zaprezentowali trzy scenki na temat tego, że warto uczyć się języka angielskiego. Natomiast Olivia, Grzegorz i Emilia z klasy 8 wystąpili w krótkim opowiadaniu po angielsku „Stone Soup” („Zupa z kamienia”). Pojawiły się również inne języki obce, kiedy to uczniowie mieli m.in. dopasować pozdrowienia w różnych językach do krajów, w których tych wyrażeń się używa np. Buenos dias – Hiszpania, Bon jour – Francja itp.

Na zakończenie spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „English around me” – „Angielski wokół mnie”zorganizowanego dla uczniów klas 4-8. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Najlepsze prace wykonały Laura z klasy 6 oraz Emilia W. z klasy 8. Na II miejscu ex aequo znaleźli się Karol z klasy 5, Przemek z klasy 8, Patrycja z kl. 7 i Karolina z kl.6. Wyróżnienie przyznano Natalii z kl. 8.

Dziękujemy wszystkim za udział.

« 1 z 3 »

ŚLUBOWANIE KL. 1

25 września 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie kl.1. Najpierw pierwszaki przedstawiły krótki  program artystyczny, potem nastąpiła część oficjalna. W obecności  mam, pani dyrektor, wychowawczyni oraz starszych koleżanek i kolegów z kl. 2 i 3 uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Odcisnęli także palec przy nazwisku w kronice szkolnej i na pamiątkowym dyplomiku.

Świeżo upieczeni uczniowie zostali obdarowani  podarkami od mam i uczniów kl. 2, z którymi też skosztowali słodkiej niespodzianki przygotowanej przez mamy z „trójki klasowej”.

« 2 z 5 »

Konkurs KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Nowym Targu zachęca dzieci rolników do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Centralę KRUS w Warszawie.

W załączeniu plakat organizowanego konkursu.