Miesięczne archiwum: Grudzień 2020

Świąteczne życzenia

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.

Niech w Święta w Waszych domach zagości mądrość i zgoda, uśmiech i dostatek.
Niech przez cały rok nie braknie miłości, ciepła, bliskości i dobrego słowa.

Niech Nowy Rok 2021 obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i spokojem.

Życzy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trybszu wraz z Gronem Pedagogicznym.

Do życzeń dołączają się Uczniowie – zapraszamy do obejrzenia.

 

WIGILIE KLASOWE

W tym roku, w związku z sytuacją pandemiczną nie mieliśmy tradycyjnej wigilii szkolnej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3 miały spotkania wigilijne w swoich klasach. Dzięki Radzie Rodziców spędziły je przy „ciasteczkowym” poczęstunku. Był  wspólny śpiew kolęd i  pastorałek. Z wiadomych przyczyn nie było łamania się opłatkiem, ale same życzenia składane z nadzieją na lepszy nadchodzący Nowy Rok 2021.

« 1 z 3 »

Mikołaj dla dzieci Fundacji

Na początku grudnia w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję „Mikołaj dla dzieci Fundacji”. Jej celem było zebranie słodyczy, artykułów papierniczych czy środków do pielęgnacji niemowląt i dzieci, z których zostały przygotowane paczki mikołajkowe ofiarowane dzieciom – podopiecznym Fundacji im. A. Worwy w Nowym Targu. Fundacja i szkolni organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tak ofiarnie odpowiedzieli na apel o przyłączenie się do tej akcji. Każdy drobiazg to dar serca.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do akcji. Dzięki temu mogliśmy przekazać Fundacji wiele podarunków, a wśród nich słodycze, artykuły papiernicze, maskotki czy środki higieniczne. To bardzo ważna cecha człowieka: umiejętność dzielenia się  z innymi tym, co się ma. Taką postawę my dorośli powinniśmy kształtować u dzieci od najwcześniejszych lat życia. Jednym z  najlepszych sposobów jest samemu bycie przykładem. To od rodziców i innych osób, z którymi dzieci przebywają, uczą się one postaw wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, ofiarności, dzielenia się tym, co się ma z innymi. W naszej społeczności szkolnej jest wielu takich ludzi, którzy potrafią pomagać innym. Liczymy na dalszą współpracę na polu wolontariackim.

« 1 z 2 »

Szkolny konkurs „Szalona fryzura”

Po przeanalizowaniu nadesłanych zdjęć fryzur komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu

w kategorii 0-III:

Amelia Wyrostek i Rafał Bizub z kl. III – I miejsce

Lena Sarna, Sylwia Waksmańska z kl. III i Julia Gronka z kl. II- II miejsce

Wiktoria Koral i Roksana Szlachtowska z kl. I – III miejsce

w kategorii kl. IV-VIII

Laura Wyrostek z kl. VI – I miejsce

Jakub Pawlica z kl. VII – II miejsce

Dziękujemy wszystkm za udział, zaangażowanie i pomysłowość. Wręczenie nagród odbędzie się po powrocie ze szkoły, a dla uczniów młodszych w piatek 18 grudnia.

Maria Haber

« 1 z 4 »

Świąteczne pierniczki

Zapach pierniczków rozchodzący się w naszej szkole zwiastuje, że Święta już tuż, tuż. Mimo tego, a może wbrew temu, trudnemu dla wszystkich okresowi, postanowiliśmy, że tradycji stanie się zadość. Wspólne pieczenie, a potem dekorowanie tych korzennych ciastek to naprawdę ogromna radość, którą możemy co roku przeżywać. Tym razem mogły ją dzielić tylko najmłodsi wychowankowie i uczniowie, ale mamy nadzieję, że już w przyszłym roku wszyscy, bez wyjątku.

« 1 z 7 »

Czy byliście grzeczni?- zapytał Święty Mikołaj

7 grudnia 2020 roku, dzieci z naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Wizyta przebiegała inaczej niż w latach ubiegłych. Niestety w tym roku dzieci nie miały okazji usiąść na kolanach Mikołaja ani się do niego przytulić. Poza wręczeniem prezentu Mikołaj unikał bezpośredniego kontaktu z dziećmi i oczywiście zobowiązany został do dezynfekcji rąk.
Uczniowie zerówki przygotowali przedstawienie na temat historii Świętego z Miry, zaśpiewali piosenkę i zatańczyli zimowy taniec z pomponami.
Radości z odwiedzin Mikołaja, no i oczywiście z prezentów, nie sposób opisać. Przejęte i uradowane buźki zwłaszcza najmłodszych, potwierdziły jak ważne były dla nich odwiedziny hojnego Świętego.
« 1 z 23 »

„Każdy z nas jest inny”…- Europejski Tydzień Autyzmu

Co roku, w pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu, który jest okazją do szerzenia świadomości i wiedzy w tej tak ważnej tematyce. Dlatego nasza szkoła na znak solidarności z osobami autystycznymi włączyła w tą jakże ważną akcję aby poszerzać wiedzę uczniów i rodziców na ten temat.  Każdy z nas jest indywidualnością, każdy jest inny, dzięki temu, że się od siebie różnimy, rozwijamy odmienne pasje i jesteśmy dobrzy w różnych rzeczach, możemy się uzupełniać.

Czym jest autyzm, jak widzi świat osoba z tym zaburzeniem i inne informacje uczniowie mogli zobaczyć w tych kilku filmach. Pomogły one zauważyć wyjątkowość tych osób, ich mocne strony, często niepowtarzalne zainteresowania, ale przede wszystkim pozwalają zrozumieć trudności w pojmowaniu świata:

https://www.youtube.com/watch?v=PoyCTH4EuGg

https://www.youtube.com/watch?v=nW8NLnTB1wc

Na znak zrozumienia i solidarności w Naszej szkole zorganizowaliśmy akcję „Ubierz się na niebiesko i przybij niebieską piątkę!”. Dnia 01.12 w waszych domach i szkole dominował kolor niebieski. Zakładając niebieskie ubranie lub dodając niebieski element do swojego stroju w tym dniu pokazaliśmy swoje wsparcie i wyrozumiałość.

Mamy nadzieję, że hasła: TOLERANCJA, AKCEPTACJA, ZROZUMIENIE będą przyświecać nam nie tylko w grudniu. W końcu to różnorodność sprawia, że świat jest tak barwny!

  Monika Nowak

« 1 z 4 »