Dzienne archiwum: 13 lutego 2021

EKO-ZERÓWKA

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO.

Ziemia to nasza planeta – wiemy, w jaki sposób powinniśmy o nią dbać – poznaliśmy Kodeks ekologa. Dowiedzieliśmy się jak segregować śmieci. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników (makulatura, szkło, plastik i metal).

Przedszkolaki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.

« z 2 »

Jak spędzamy przerwy w szkole

W szkole skupiamy się na pogłębianiu wiedzy, rozwijaniu swoich zdolności i zainteresowań, ale każdy wie jak ważne jest efektywne wykorzystanie czasu spędzonego na przerwach. Podczas sprzyjającej aury nasi uczniowie bardzo często wychodzą na zewnątrz bawiąc się na placu zabaw i boisku szkolnym. Gdy jednak pogoda nie sprzyja trzeba zorganizować sobie ten czas inaczej. Dbamy o to, aby dzieci wykorzystały okres przerwy międzylekcyjnej, w jak najlepszy, pożyteczny sposób. Dlatego nasi uczniowie korzystają z zabaw i gier dostępnych w szkole, które były znane dawniej. „Skakanie w gumę”, gra w klasy czy kręgle rozwijają koordynację ruchowo – wzorkową,  ćwiczą sprawność i wzmacniają siłę, zmuszają do myślenia i zdrowej rywalizacji, a także sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Czas spędzony w szkole to nie tylko systematyczna nauka, ale też rozmowy z rówieśnikami oraz miłe chwile spędzone w gronie przyjaciół, które zostaną z nami do końca życia tworząc wspaniałe wspomnienia.

mgr Monika Nowak

« z 2 »

Zabawa karnawałowa

11 lutego, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w szkole odbyła się mini zabawa karnawałowa. Dzieci, dzięki pomysłowości rodziców, zaprezentowały się w najróżniejszych strojach i zatańczyły w takt muzyki. Zbiegło się to z tłustym czwartkiem, dlatego też po tańcach najmłodsi  zjedli ze smakiem m.in. właśnie pączki przywiezione przez mamy z „Trójek klasowych”.

« z 3 »