Dzienne archiwum: 28 września 2021

Światowy Dzień Jabłka i Dzień Kropki   

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. To świetna sposobność do pokazania dzieciom jak wiele ma do zaoferowania ten owoc.

W naszej świetlicy kreatywnie połączyliśmy te dwa święta. Uczniowie z apetytem degustowali jabłka i przetwory z jabłek, m.in. sok, jabłka tarte i dżem oraz oglądali bajkę edukacyjną o wartościach odżywczych tych owoców. Z okazji Dnia Kropki uczniowie wykonali nietypowe „Jabłkowe popity”.  Jabłka są pełne witamin oraz błonnika. Ich jedzenie wpływa pozytywnie na odporność oraz zmniejsza ilość cholesterolu. Warto zachęcać wszystkich, aby jedli jabłka nie tylko od święta.

« z 4 »

 

Jesienne mandale

27 października dla uczniów klas II i III był dniem pełnym wrażeń. Podczas zajęć wychowania fizycznego wybrali się na wycieczkę do lasu. W tym dniu dopisała nam piękna słoneczna pogoda. Podczas długiego spaceru zbieraliśmy szyszki, jarzębinę, orzechy i liście, z których wykonaliśmy jesienne mandale, czyli kompozycje wykonane w obrębie koła. Zatrzymaliśmy się na polanie, aby odpocząć i w grupach popracować. Było to dla nich ciekawe doświadczenie, wymagające z ich strony kreatywnego myślenia, a także skupienia. Efekty są wspaniałe.

« z 3 »