Dzienne archiwum: 10 października 2021

Żywa lekcja historii

We wtorek, 5 października, odbyła się niecodzienna lekcja historii „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego”. Przeprowadzili ją, ubrani w stroje z epoki, panowie z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona”. W zajęciach uczestniczyli chętni uczniowie z klas 0 – 8. Mogli zobaczyć walkę Hodona z Mieszkiem I pod Cedynią, wygnanie Zbigniewa przez Bolesława Krzywoustego. Dla starszych była to doskonała okazja do powtórki, a dla młodszych zachęta do zgłębiania historii.

Julia Miśkowicz

« z 4 »

Patria Nostra – kolejny raz

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły ma możliwość wzięcia udziału w konkursie Patria Nostra.
Konkursy historyczne Patria Nostra adresowane są młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Celem konkursów jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski.

Konkurs rozpoczął się jeszcze w czerwcu poprzedniego roku szkolnego, dlatego prace nad filmikiem trwały podczas wakacji. Drużynę stanowiły dziewczęta z klasy 8 – Anna Budziszowska, Julita Dzięciołowska i Patrycja Mąka.

Uroczysta, finałowa gala odbyła się 03 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Retransmisję można obejrzeć tu:

https://fb.watch/8xe_2Jiqc6/

Naszą drużynę reprezentowała Julita z mamą, panią Anną Dzięciołowską, której serdecznie za to dziękujemy.

Julia Miśkowicz