Dzienne archiwum: 20 października 2021

Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu”

W poniedziałek 18 października nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową kampanię organizowaną rokrocznie od szesnastu lat przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Św. Ojciec Pio powiedział kiedyś: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci. Sam Jezus uczy nas: „Jeśli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).

Ta ogólnoświatowa kampania jest zachętą do przypomnienia sobie słów Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Przypada ona zawsze 18 października – w miesiącu różańca oraz w dniu poświęconym św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej. Wspólne odmawianie Różańca z dziećmi ma umacniać jedność w Kościele i między narodami.  Z modlitwy wyrasta miłość do Boga i bliźniego. Różaniec otwiera nasze serca na konkretną pomoc dla prześladowanych, potrzebujących i ubogich, w których cierpi sam Chrystus.

W tym roku szczególnym patronem tej kampanii był św. Józef. Naszą modlitwę rozpoczęliśmy o godz. 9.00. Wspólnie odmówiliśmy część radosną różańca świętego.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w tę piękną modlitewną akcję.

« z 2 »

Pasowanie na ucznia

15.10.2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny.  Po ślubowaniu każdy pierwszoklasista został pasowany symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Annę Stronczek. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów.

« z 4 »

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą już wszyscy zerówkowicze. Starszaki bawiły się w stragan, przynosząc do szkoły różnorodne owoce. Rozpoznawały, nadając im odpowiednią nazwę, opisywały wygląd, kolor, a także smak. Dzieliły owoce na krajowe i egzotyczne, nazywały przetwory z owoców i warzyw.
Tydzień minął nam iście zdrowo — warzywnie i owocowo!
« z 3 »

Dzień drzewa

Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 r. O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca.

Uczniowie klasy II i III obchodzili to święto tworząc drzewa z przeróżnych materiałów plastycznych i technicznych. Wykonali m.in piękne ” drzewko szczęścia”, które było wspaniałym prezentem dla młodszych kolegów z okazji pasowania na pierwszaka.

Zachęcamy do podziwiania prac naszych zdolnych uczniów na korytarzach szkoły i w galerii zdjęć!

« z 3 »