Spotkanie z przedstawicielem Policji Powiatowej w Nowym Targu

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, 8 marca nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielką Policji Powiatowej w Nowym Targu.

Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy: przedszkole i klasa 0; klasy 1-3, 4-6, 7-8. Prowadząca spotkanie zwracała uwagę na zasady bezpieczeństwa , jakich należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominała zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Młodsi uczniowie mogli oglądać akcesoria policjanta, przymierzyć czapkę, obejrzeć kajdanki. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Podczas spotkania uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gościa kamizelki odblaskowe, które dla uczniów klas 1-8 przekazał Fundusz Sprawiedliwości w ramach projektu Bezpieczna droga i projektu „Dobrze Cię widzieć”. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

« 1 z 6 »