Dzień Edukacji Narodowej

14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Nie odbywały się wtedy zajęcia dydaktyczne, wszak to święto nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie oraz przedstawiciele rodziców zgromadzili się w szkole, by podziękować zaproszonym nauczycielom za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Życzenia i kwiaty na ręce pani Dyrektor złożył także Wójt naszej Gminy pan Jakub Jamróz. Zgodnie z tradycją najstarsza klasa w szkole przygotowała akademię.
Pierwsza jej część miała charakter humorystyczny. Ósmoklasiści wcielili się w role … nauczycieli i uczniów. W drugiej części nauczyciele podzieleni na trzy grupy musieli zmierzyć się z zadaniami quizowymi z różnych przedmiotów. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja z hoola-hop. Na zakończenie przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz rodziców złożyli nauczycielom piękne życzenia.
W tym dniu miało miejsce jeszcze jedno szczególne wydarzenie, ważne przede wszystkim dla uczniów klasy I. Zostali oni uroczyście włączeni do społeczności szkolnej. Zanim pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, pierwszoklasiści musieli wykazać się różnymi umiejętnościami. Po zdaniu ze znakomitym wynikiem tego „egzaminu” złożyli ślubowanie i dopiero wówczas dostąpili zaszczytu przyjęcia do braci szkolnej. Pierwszoklasistom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce i wzorowego zachowania oraz by udało im się wytrwać w przyrzeczeniach złożonych podczas ślubowania.
« 1 z 10 »