„Ocalić od zapomnienia”

Drodzy Rodzice, Uczniowie!

Przedstawiamy poniżej apel Gminnego Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych.

„Realizacja projektu Gminnego  Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy pt. „Spiskie Drogi do Niepodległości” uległa chwilowemu zawieszeniu z uwagi na znane nam wszystkim okoliczności, ale powoli wracamy do aktywności związanej z Jubileuszem  100. Rocznicy powrotu Spisza do Polski. Zawnioskowaliśmy o możliwość częściowej zmiany założeń projektu. Zamiast dużej imprezy będziemy opracowywać stronę internetową  z materiałami edukacyjnymi.

W ramach obchodów 100-lecia niniejszym inaugurujemy  akcję zbierania wszelkich pamiątek o Spiskich Bojownikach Niepodległości.

 Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców regionu polskiego Spisza o włączenie się w to przedsięwzięcie  w celu przywrócenia  pamięci o osobach odznaczonych Krzyżami i Medalami Niepodległości oraz o tych, którym takiego wyróżnienia nie przyznano, a byli pierwszymi budzicielami ducha Niepodległości na naszym terenie.

 Prosimy o współpracę naszych partnerów projektu.

Liczymy, że wspólnie uda nam się dotrzeć do jak najszerszej rzeszy osób a przez to nasz apel będzie miał szansę większego odzewu społecznego. Zebrany materiał posłuży do opracowania publikacji oraz zakładek tematycznych na wspomnianej stronie.”

Apel do mieszkańców.