Czytelnicy Roku wyłonieni!

Jak co roku, tak i w tym, w bibliotece trwał całoroczny konkurs na największą liczbę przeczytanych książek. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie, a także przedszkolaki i … dorośli.

Nagrody książkowe (jakżeby inaczej) odebrało wielu uczniów i wychowanków.

Wśród przedszkolaków i zerówkowiczów najwięcej książek wypożyczyli i przeczytali (ustami dorosłych) wychowankowie: Aleksandra Matoniak, Julia Waksmańska, Aleksandra Gronka, Kornelia Zygmuntowicz, Ewa Duda, Jan Pawlica, Roksana Szlachtowska i Agnieszka Budziszowska.

Także klasa 1 czytała w tym roku, a najwięcej Julia Gronka, Dominika Dziadkiewicz, Kamil Pluta i Szymon Matoniak.

Z klasy 2 niepokonane w liczbie przeczytanych książek były Amelia Wyrostek oraz Sylwia Waksmańska. Tu należy dodać, że Amelia otrzymała także nagrodę książkową za pięknie opracowany Zeszyt Lektur.

W klasie 3 w czytaniu dominują chłopcy: Ludwik Rabiański i Grzegorz Wadowski, nagrodę otrzymała także Nikola Husi. Także w klasie 4 chłopcy przeczytali najwięcej książek: Marcel Miśkowicz, Karol Gronka, Kacper Zygmuntowicz i Kamil Matoniak.

W klasie 5 – Laura Wyrostek i Karolina Rabiańska, w szóstej – Patrycja Mąka. Klasę 7 w tym gronie reprezentuje Emilia Waksmundzka, a klasę 8- Katarzyna Majerczak.

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy nagrodzić czytające osoby dorosłe. I tak – w okresie listopad (odkąd założono „Półkę dla dorosłych”) – marzec (pandemia) najwięcej książek przeczytała Pani Ewa Rabiańska. Prym wiedzie także Pani Maria Pawlica. Obie Panie zostały nagrodzone książkami.

Wszystkie te działania mają na celu popularyzacje czytelnictwa. Mam nadzieję, że kiedyś cała szkolna społeczność  połknie bakcyla czytania.

Życząc przyjemnych czytelniczych dalszych wrażeń gratuluję wszystkim nagrodzonym.

Julia Miśkowicz