SMACZNIE i KOLOROWO

Smacznie i kolorowo wyglądało drugie śniadanie przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, którzy w ten sposób zaakcentowali obchodzony 8 listopada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”). Owoce, sałatki, kolorowe kanapki, soczki, herbaty i jogurty oraz małe, co nieco czyli coś słodkiego znalazło się w śniadaniowych pudełkach przyniesionych w ten dzień do szkoły – najważniejsze to to, że podobne zestawy śniadaniowe nasze przedszkolaki i nasi uczniowie przynoszą do szkoły również w inne dni – to piękne i ważne. Na pewno czasem zdarzy się zapomnieć czegoś i w pośpiechu zostanie w domu kanapka, ale zwykle śniadaniowe pudełka zapełniają się przysmakami, co ważne wartościowymi. Tegoroczne śniadanie było kolorowe i smaczne, choć zwyczajnie zjadane na śniadaniowej przerwie. Kolorowe stroje uczniów dodawały dziś barw szkolnemu dniu – na deser wszyscy uczniowie na kolejnej krótkiej przerwie otrzymali małego słodkiego cukierka – taki słodki deser, bo słodycze też są dobre i nie musimy z nich całkowicie rezygnować byle one nie zastępowały nam całkowicie śniadania, obiadu i  … kolacji. Rozmowy na lekcjach, oczywiście o śniadaniu i dzielenie się pomysłami na drugi w ciągu dnia posiłek zachęciły, mamy nadzieję naszych uczniów do dbania o to, co jemy i jak jemy. Pamiętajmy w pozostałe dni:

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu mamy energię do nauki, pracy i zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

Barbara Kowalczyk

« z 6 »