Wycieczka klas I-III do Krakowa

 

W dniu 8.12.2021 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Krakowa, która była współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy udziale Szkoły Podstawowej
w Trybszu im. Świętej Elżbiety Węgierskiej.

Celem programu „Poznaj Polskę” ogłoszonego i dotowanego przez Ministerstwo Edukacji
i Nauki było wsparcie organów prowadzących szkoły w uatrakcyjnieniu procesu edukacyjnego poprzez uczestnictwo w wycieczkach szkolnych.

Dzięki programowi zorganizowaliśmy wycieczkę jednodniową związaną z kulturą
i dziedzictwem narodowym. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Traktu Królewskiego. Nasza trasa prowadziła od Wawelu – jednej z najwspanialszych renesansowych rezydencji królewskichw Europie do Rynku Głównego. Spod Wawelu udaliśmy się do podnóża Wzgórza Wawelskiego, gdzie dzieci wysłuchały legendy o Smoku Wawelskim i z wielkim zapałem oglądały jak zieje ogniem. Później skręciliśmy w malowniczą ulicę Kanoniczą. Przy Grodzkiej zobaczyliśmy wieże romańskiego kościoła św. Andrzeja oraz barokowy kościół św. Piotra i Pawła, z charakterystycznymi posągami apostołów. Mijając place Dominikański i Wszystkich Świętych, podziwialiśmy gotyckie kompleksy klasztorne wraz z kościołami: Dominikanów i Franciszkanów. Tak oto dotarliśmy do Rynku, gdzie wysłuchaliśmy hejnału. Kolejnym punktem zwiedzania były Sukiennice i Rynek Podziemny.

Ostatnim punktem wycieczki był Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki. Uczniowie mogli zobaczyć wielowiekową siedzibę królów, gdzie znajduje się cenny zespół obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły również eksponowane słynne arrasy Zygmunta Augusta.

Wycieczkę wpisujemy na listę bardzo ciekawych i długo będziemy ją wspominać

« z 7 »