Zimowe zawody sportowe

W piątek – tuż przed feriami odbyły się zimowe zawody sportowe. Uczniowie od Zerówki do klasy VII uczestniczyli w konkurencjach zjazdowych na sankach, ślizgach, rzutach śnieżkami do celu. Mieli też możliwość nacieszyć się wspólnymi zabawami na stoku przygotowanym specjalnie tę okazję przez jednego z naszych rodziców – p. Janusza Zygmuntowicza. Za co bardzo dziękujemy!

Wszyscy dzielnie walczyli do końca. Ostatecznie wyłoniono troje najlepszych zawodników:  Kamila Matoniaka z kl. II, Laurę Wyrostek z kl. III i Michała Matoniaka z kl. VII. W nagrodę otrzymali oni karnety na darmowe zjazdy na wyciągu u Kuruca. Następni w kolejności zawodnicy również otrzymali nagrody rzeczowe pozyskane od sponsorów  i przekazane na ten cel przez naszą Radę Rodziców. Dziękujemy serdecznie wszystkim, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić i nagrodzić sportową walkę.

« 1 z 9 »

Zabawa karnawałowa

7 lutego cała nasza szkoła bawiła się na zabawie karnawałowej, którą prowadził, już któryś rok z rzędu, wodzirej z Krościenka. Obowiązywały oczywiście stroje karnawałowe. W tym roku  wśród starszych dominowały wampiry, zombi, etc., natomiast wśród młodszych postaci z bajek, filmów fantastycznych. Z najmłodszymi – przedszkolakami świetnie bawiły się też ich mamy. Pyszny poczęstunek dla wszystkich przygotowały  mamy uczniów klasy VI.

W tym też dniu odbyła się projekcja filmu „Wspaniały ocean” w technologii kina 3D. Uczniowie w specjalnych okularach mieli możliwość, prawie na wyciągnięcie ręki, oglądać tajemniczych mieszkańców morskich głębin.

« 2 z 26 »

 

Spiskie Zwyki

Mamy kolejne sukcesy!

W sobotę 3 lutego na Zamku w Niedzicy uczniowie Szkoły w Trybszu wywalczyli następujące miejsca:

I miejsce Bartek Budz – kategoria solistów skrzypków

II miejsce Gabriel Wadowski – kategoria gawędziarze

II miejsce Gabriela i Paulina Turkot – kategoria młodzieżowa grupa śpiewacza

III miejsce egz. Karolina Budziszowska i Michał Matoniak – kategoria gawędziarze

Wyróżnienie Lena Sarna, Amelia Wyrostek, Rafał Bizub, Paweł Findura – kategoria grupa śpiewacza.

W niedzielę 4 lutego  zespół regionalny „Trybskie Dzieci” kolejny rok z rzędu zdobył
I miejsce w konkursie dziecięcych zespołów regionalnych, oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.

Dzieci zaprezentowały program pt. „Przi robocie o urodzie”, który traktował o tym jak dawniej dziewczęta dbały o urodę. Przypomniał także figle, zabawy sprzed lat, tańce i przyśpiewki, które zachwyciły publiczność. To prawdziwa przyjemność pracować z tak zaangażowaną i zdyscyplinowaną grupą, która czerpie radość z tego co robi, oraz zaraża wszystkich wokół pozytywną energią. Potwierdzeniem są uśmiechy członków zespołu  tuż po występie (zdjęcie poniżej).

Dziękuję wolontariuszce Urszuli Waksmundzkiej za pomoc przy opiece nad dziećmi podczas przejazdu na występ.

Instruktor i kierownik zespołu – Anna Stronczek

 

 

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

31 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej w związku ze styczniowymi rocznicami śmierci – 105 Władysława Bełzy i 125 Teofila Lenartowicza- poetów piszących w duchu patriotycznym. Wśród kl. IV-VII wiersze T. Lenartowicza deklamowały 3 osoby. Wyróżnienie i I miejsce zdobył uczeń kl.VII- Bartłomiej Budz. Wykonanie jego było iście aktorskie, podkreślające miłość do własnego kraju. 9 uczniów z kl.0-III zaprezentowało wiersze Wł. Bełzy. I miejsce zajął ucz. kl.II Karol Gronka, II miejsce przypadło ucz. kl.III- Laurze Wyrostek, a III – ucz. zerówki – Amelii Wyrostek. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni stosownie do miejsca. Tym patriotycznym akcentem, jakim był Konkurs Poezji Patriotycznej, rozpoczęliśmy świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Do konkursu „Mistrz Czytania” książek Adama Bahdaja, w 100-rocznicę urodzin pisarza ur. w Zakopanem, zgłosiła się 4 odważnych uczniów kl. II-III: Laura Wyrostek, Magdalena Słowik, Marcel Miśkowicz i Karol Gronka. Mogliśmy posłuchać fragmentów książek „O piracie Rum-barbari” oraz „Wakacje z duchami”. Wszyscy uczestnicy tego konkursu spisali się znakomicie.

« 1 z 3 »

Dzień Babci i Dziadka

Za nami jedno z ważniejszych wydarzeń z kalendarza szkolnych uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. Wnuczki i wnukowie swoją wdzięczność za ogrom miłości, którą otrzymują od swoich babci i dziadków wyrazili w słowach wierszy, piosenek, w przedstawieniach i tańcach, które przygotowali na tę właśnie okazję. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych laurek, kwiatów, ramek, pudełeczek, korali, itp.

Atmosfera tego dnia była jak zawsze wyjątkowa, a słowa wdzięczności ze strony naszych drogich Gości bardzo budujące.

« 1 z 10 »

„Przygoda na Olimpie”

W styczniu klasa 5 podsumowała projekt edukacyjny „Klasa 5 w starożytności” realizowany na lekcjach języka polskiego i historii. Efektem kilkutygodniowej pracy, oprócz poznania mitów, historii i osiągnięć starożytnych Greków i Rzymian była inscenizacja. Tematem były przygody bogów greckich w naszej dowolnej interpretacji. I tak – Homer (Julia Miiśkowicz) pobrzdąkiwał na współczesnej gitarze, Hera (Olivia Gronka) patelnią groziła Zeusowi (Damian Maryniarczyk), przez lornetkę wyszukując jego kochanek. Zeusa po imprezie u Dionizosa bolała głowa, a Hermes (Kuba Silan) ratował go panadolem. Parys (Grzesiek Sarna) miał za zadanie podarować jabłko rzucone przez boginię niezgody Eris (Emilia Waksmundzka) najpiękniejszej bogini, ale rozdał skłóconym boginiom – Herze, Atenie (Emilia Sarna) i Afrodycie (Natalia Kaczmarczyk) aż trzy jabłka, żeby mieć spokój. Prometeusz (Przemek Budz) został uwolniony, a Posejdon (Gabriel Wadowski) kłócił się z Zeusem. Demeter (Ania Findura) po raz kolejny opowiedziała swoją historię. Po scenie przechadzał się Eros (Dominik Bittmar) i Apollo (Kuba Łojek). Uczniowie postarali się nadać swoim bohaterom bardzo wyraziste cechy. Przestawienie zostało nagrodzone brawami i … prośbą o jeszcze.

Julia Miśkowicz

« 1 z 3 »

Spotkanie opłatkowe

W niedzielę 14 stycznia 2018, w pięknie, świątecznie przystrojonej przez Radę Rodziców naszej szkoły, remizie OSP w Trybszu, odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie przy żłóbku. W tym dniu sala wypełniła się po brzegi mieszkańcami wsi oraz zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. Wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, Sekretarz Gminy Joanna Słowik, Radny Maciej Płachta, sołtys Trybsza Marek Pawlica, prezes OSP Bogumił Łojek, naczelnik straży Mariusz Modła, prezes Wspólnoty Urbarialnej Henryk Waksmundzki oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Przełom” Helena Budz. Przy tej wyjątkowej okazji złożyli oni wszystkim życzenia, przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i zgody we wspólnym dążeniu do dalszego, prężnego rozwoju wsi.

Główny reżyser przedstawienia, a zarazem proboszcz parafii o. Andrzej Dziadkiewicz wspólnie z dyrektorem szkoły Anną Stronczek poprowadzili uroczystość. Zebrani mieli okazję obejrzeć historię narodzin Chrystusa, w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Po jasełkach wszystkie kolędowały Jezuskowi przy żłóbku przy akompaniamencie spiskiej kapeli Grzegorza Kowalczyka „Wartko”, śpiewając m.in. spiskie pastorałki i grając na fletach.

W dalszej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni do łamania się opłatkiem i dalszego kolędowania, które upłynęło w miłej atmosferze, dodatkowo osłodzonej pysznym ciastem, kawą i herbatą, o co również zadbała nasza Rada Rodziców.

« 2 z 6 »

Przedstawienie „Opowieść wigilijna”

Historia przemiany człowieka jest stara jak świat. Któż z nas nie zna Ebenezera Scrooge’a z „Opowieści wigiljnej” Karola Dickensa? Klasy 6 i 7 przedstawiły historię głównego bohatera, w którego wcielił się Michał Matoniak. Towarzyszyły mu duchy – wspólnika, oraz Świąt Bożego Narodzenia – Przeszłych, Teraźniejszych i Przyszłych, których zagrał Bartek Budz. Nie zabrakło osób działających charytatywnie – Sabina Pawlica i Bartek Budz, siostrzeńca z żoną – Patryk Ustupski -Zakręcki i Karolina Łukasz, Pracownika Roberta z rodziną – Dawid Majerczak, Grześ Majerczak, Gabrysia Rabiańska i Martyna Budz. W roli przekupek zobaczyliśmy Agnieszkę Gniecką i Karolinę Budziszewską. Oprócz nich zagrali jeszcze Gabrysia Bartyczak, Szymon Pawlica i Marcin Budz. Przedstawienie realizowaliśmy na zajęciach koła teatralnego „Trzy po trzy”.

Julia Miśkowicz

« 1 z 3 »

Wigilia

Tradycyjnie, w ostatni dzień zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia, cała nasza szkoła spotkała się na wspólnej Wigilii. W programie tego wyjątkowego dnia znalazły się Jasełka przygotowane przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem naszego księdza o.Rajmunda, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, posiłek, a także wspólne kolędowanie.

W tym też dniu ogłoszone zostały wyniki dwóch konkursów: matematycznego – ze znajomości tabliczki mnożenia i plastycznego – na najpiękniejszego anioła. Zwycięzcom wręczono puchary i nagrody. Gratulujemy!

« 1 z 4 »

Przygotowania przedświąteczne

Jak co roku, czas przed świętami Bożego Narodzenia, to bardzo gorący okres w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują świąteczne dekoracje sal i korytarzy, ubierają choinki, klasowe i szkolną, na które wykonują własnoręcznie ozdoby.

W tym też czasie trwa wielka akcja „Pieczemy pierniczki”, w której uczestniczą i przedszkolaki i uczniowie (w tym roku do wspólnego ozdabiania pierników wraz ze swoimi dziećmi zostali zaproszeni rodzice grupy przedszkolnej). Wałkowanie, wykrawanie, pieczenie, a potem ozdabianie sprawia wszystkim wielka frajdę, a zapach, który roznosi się przy tym po całej szkole wszystkim kojarzy się z jednym – Święta za pasem!

« 1 z 10 »