Wycieczka do Zakopanego

W piątek 15 czerwca cała nasza szkoła z oddziałem zerowym włącznie wzięła udział w wycieczce do Zakopanego, której koszt w całości pokryła Rada Rodziców.

W programie znalazła się wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Na dzieci czekała interaktywna sala odkryć, a w niej gry komputerowe, które uczą orientacji na mapie, ćwiczą pamięć, pomagają rozpoznawać odgłosy zwierząt i ćwiczyć spostrzegawczość. Dzieciaki mogły poskakać jak kozica lub pobiegać po lesie jak jeleń, mogły to zrobić właśnie w sali odkryć gdzie znajdują się gry działające w technice Kinect.

Drugim punktem na trasie wycieczki była Papugarnia, w której dzieci mogły obejrzeć, nakarmić, potrzymać, „pogadać”  😉 z różnymi gatunkami egzotycznych ptaków.

Wycieczkę można uznać za naprawdę udaną.

« 1 z 13 »

Wycieczka do Radosnej Polany

14 czerwca dzieci 3 i 4 letnie pod opieką wychowawcy i rodziców,  wspólnie wybrali się na wycieczkę do Nowego Targu. Celem wycieczki była sala zabaw „Radosna Polana”. Na miejscu na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. zjeżdżalnie, tor z przeszkodami, ogromny domek dla lalek, trampoliny, gry i zabawki dydaktyczne, a także różnego rodzaju masy plastyczne. Nawet rodzice chętnie uczestniczyli w zabawach dzieci. Mimo deszczowej pogody tego dnia, dzieci wróciły zadowolone i z uśmiecham na twarzy.

« 1 z 2 »

Zaproszenie na Międzynarodowe Święto Dzieci Gór

Dziecięcy zespół regionalny Trybskie Dzieci wraz z instruktorem Anną Stronczek  zaprasza miłośników folkloru i tradycji na Międzynarodowe Święto Dzieci Gór do Nowego Sącza w dniach 22-29.07.2018r. Koncerty odbywać się będą na nowosądeckim rynku i w hali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Przez dziesięć dni Trybskie Dzieci wraz z zespołami z Tajlandii, Gruzji, Bułgarii, Estonii Słowacji, Czech, Ukrainy oraz zespołów z sąsiednich regionów Małopolski będą koncertować, tańczyć, śpiewać, bawić się i wspólnie spędzać czas.

Celem konkursu jest ochrona dziedzictwa kulturowego, pielęgnowanie i kultywowanie tradycji ludowej, kształtowanie tolerancji dla odmienności kulturowych i religijnych.

Podczas koncertów Trybszanie zaprezentują różnorodność i bogactwo kultury spiskiej, piękno stroju spiskiego odmiany trybskiej oraz tańce, gry i zabawy dla dzieci z programem ,,Druciorz’’

Robotyka w szkole

Szkoła w Trybszu realizuje warsztaty z robotyki, które obejmują cykl 8-o tygodniowych zajęć poświęconych tematyce podstaw programowania realizowanych z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Dash i Dot. Zajęcia te prowadzone są w ramach cotygodniowych spotkań trwających 1,5 godziny dla 2 grup młodszych oraz 2-u godzinnych zajęć dla grupy najstarszej. Cały cykl zajęć obejmuje wprowadzenie do programowania, poznawanie pojęć związanych z programowaniem oraz stosowaniem tych pojęć w praktycznej części zajęć. Wszyscy uczestnicy zajęć rozpoczynają przygodę z programowaniem od tworzenia prostych programów, a kończąc zajęcia potrafią te programy szeroko rozbudowywać. Zajęcia prowadzone są w formule nauka przez zabawę co powoduje, iż dzieci chętnie uczestniczą w odbywających się zajęciach. W czasie zajęć prowadzący zwracają uwagę na pracę w zespołach oraz kreatywne podejście do omawianych zagadnień. Warsztaty prowadzą instruktorzy z Centrum Kreatywności Bricks4Kidz Podhale z Nowego Targu, w którym to Centrum oprócz programowania prowadzone są również zajęcia z Robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO.

Realizacja całego cyklu warsztatów prowadzona jest w ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

„Na koń! dziewczynki i chłopcy, na koń!”

Korzystając z przepięknej słonecznej pogody zerówka oraz klasa II i III wybrały się na pieszą wycieczkę na „Polanki” aby  odwiedzić stajnię zaprzyjaźnionej, szczęśliwej posiadaczki konia wierzchowego. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja aby bliżej poznać to zwierzę, dowiedzieć się w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymując  w dobrej kondycji i zdrowiu. Każde dziecko miało okazję przejechać się konno i nakarmić wierzchowca. Ogromne podziękowania składamy Pani Joannie Waksmundzkiej za umożliwienie nam spędzenia czasu tak miło, ale przede wszystkim aktywnie.

« 1 z 7 »

Podhalański Konkurs Czytelniczy Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „GÓRALSKIE CYTANIE”

We wtorek 5 czerwca w auli PWSZ w Nowym Targu odbył się finał Konkursu Czytelniczego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „GÓRALSKIE CYTANIE” podczas, którego ogłoszone zostały wyniki etapów rejonowych i wręczone nagrody finalistom konkursu plastycznego i czytelniczego. W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły i tak:

I miejsce w konkursie czytelniczym w kategorii kl. I-III zajęła Laura Wyrostek z kl.III

wyróżnienie otrzymała  Karolina Rabiańska z kl. III

II miejsce w kategorii kl. IV-VII zajął Bartłomiej Budz z kl. VII.

W konkursie plastycznym III miejsce zajął Dawid Majerczak z kl. VII, a wyróżnienie zdobyła Karolina Rabiańska z kl. III

Serdecznie Gratulujemy!

Nie ma zdjęć w tej galerii.

PROGRAM KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji X edycji ogólnopolskiego Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. W projekcie wzięła udział grupa z oddziału zerowego licząca 14 uczniów. Bohaterem programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył jak ją chronić. Dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie warzywa i owoce. Program wprowadził dzieci w piękny i fascynujący świat natury i uwrażliwił na otaczające środowisko. Uczył przy tym, jak o nie dbać i chronić. Sprawiał uczniom wiele radości oraz dał możliwość dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów. Dzięki realizacji niniejszego programu nasze przedszkole otrzymało certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

« 1 z 5 »

Dzień Matki

28 maja świętowaliśmy Dzień naszych Mam. W przygotowanym na te okazję programie znalazły się wiersze, piosenki, tańce, przedstawienia teatralne, scenki kabaretowe. Każdy uczeń, od przedszkolaka do siódmoklasisty, miał możliwość zaprezentowania się przed swoją mamą. Swoją miłość i wdzięczność dzieci wyraziły również przygotowując własnoręcznie drobne upominki i laurki dla swoich rodzicielek.

Dziękujemy Mamom za przybycie i życzymy wszystkiego dobrego!

« 2 z 11 »

Wycieczka przedszkolaków do „Małpiego Gaju”

24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunem i rodzicami udali się na salę zabaw „Małpi Gaj” w Nowym Targu. Na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. ogromne zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, domki, jeździki, trampolina i wiele innych zabawek. Radości i zabawy nie było końca, aż żal było wracać. Za wspólną zabawę dzieci otrzymały od obsługi lizaki.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

24 maja uczniowie oddziału zerowego i klas I-III wraz z opiekunami i rodzicami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Zwiedzanie kopalni rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi na głębokość 212 m. Po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzyła kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze uczniowie mogli zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w którą  zabrani zostali uczniowie. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, pracę wypalaczy metanu, jak również zalanie wodą podziemnych chodników. W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomogli między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Jedną z wielu atrakcji było spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni, który opowiedział uczniom swoją historię.

Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI „Sienkiewicz” 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło uczniom na zjedzenie obiadu i zrelaksowanie się. Trzy godziny pobytu pod ziemią szybko minęły.

« 1 z 4 »