Archiwum dnia: 30 maja 2019

Językowe wygibasy

Zajęcia logopedyczne to ciężka praca zarówno dla dzieci, rodziców i nauczyciela. Uzyskanie prawidłowej artykulacji głosek wymaga wielu ćwiczeń aparatu mowy, a więc języka, policzków, warg, podniebienia miękkiego i ćwiczeń prawidłowego oddychania. Trzeba je wielokrotnie powtarzać, to tak jak na siłowni-im więcej razy powtórzymy tym szybciej efekt będzie widoczny. Na terapii logopedycznej urozmaicamy zajęcia tak, aby były one interesujące dla dzieci, a tym samym efektywne. Dzięki temu uczniowie dobrze się bawiąc usprawniają swoją mowę.

« z 3 »

Wizyta wojów z drużyny Jarowita

W poniedziałek, 27 maja, do naszej szkoły zawitali niezwykli goście. Byli nimi średniowieczni wojowie z drużyny Jarowita. W tej roli zobaczyliśmy ojca jednej z naszych uczennic, mającego niezwykłe hobby, Pana Radosława Dzięciołowskiego i jego przyjaciół. Panowie uczestniczą w pokazach grup rekonstrukcyjnych. Wiciędzy Jarowita to drużyna złożona z wojów zarówno słowiańskich jak i wikińskich. Działają na terenie Nowego Sącza i okolic. Jako drużyna nawiązują do kultury materialnej i duchowej Słowian i wikingów z okresu IX i X wieku. Zajmują się odtwarzaniem wojennego rzemiosła, rekonstrukcją broni, uzbrojenia oraz strojów i przedmiotów codziennego użytku, zgodnie z kulturami i okresem jaki odtwarzają.

Uczniowie z ciekawością oglądali pokaz walki, zakładali hełmy i kolczugę, oglądali strzały i łuki. Wysłuchali opowieści o życiu naszych przodków,ich zwyczajach, sposobie ubierania. Taka żywa lekcja historii jest wspaniałą zachętą do uczenia się jej na co dzień.

Julia Miśkowicz 

« z 4 »