Archiwum dnia: 9 czerwca 2019

Jak nie czytam, jak czytam!

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 rozpoczęło się w naszej szkole wspólne czytanie przyniesionych przez siebie książek przez uczniów, nauczycieli, Rodziców (była jedna mama). Po cichym czytaniu nastąpiło podsumowanie działań czytelniczych w tym roku szkolnym: rozstrzygnięty został  całoroczny konkurs „Czytelnik Roku”, w którym wyłoniono z każdego oddziału ucznia/uczennicę z największą liczbą pożyczonych i przeczytanych w tym roku szkolnym książek. I tak: najwięcej książek wypożyczyli: Alan Wadowski (przedszkole), Julia Gronka („0”), Amelia Wyrostek (kl. 1), Nikola Husi i Grzegorz Majerczak (kl. 2), Magdalena Słowik (kl.3), Karolina Rabiańska (kl. 4), Julita Dzięciołowska (kl. 5), Emilia Sarna (kl. 6), Karolina Łukasz i Gabriela Bartyczak (kl. 7) oraz Bartłomiej Budz  (kl. 8). Oprócz tego wyłoniono uczestników innego konkursu –  „Ja czytam”, który polegał na przeczytaniu książki, a następnie na napisaniu na jej podstawie quizu, odpowiedzi na pytania. I tu nagrodzeni zostali: Amelia Wyrostek (kl.1), Marcel Miśkowicz i Karol Gronka (kl.3), Laura Wyrostek i Karolina Rabiańska (kl.4), Julita Dzięciołowska (kl. 5), Anna Findura, Emilia Sarna i Olivia Gronka (kl.6) oraz Gabriela Bartyczak i Karolina Łukasz  (kl. 7). W obu konkursach nagrodami były oczywiście książki.
Podczas tego wydarzenia miała miejsce inauguracja projektu w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.
Warto czytać. Zachęcam do czytania przy każdej okazji, i małych i dużych.

Julia Miśkowicz

« z 8 »

GOJUMP – świetna zabawa gwarantowana!

6 czerwca uczniowie klas IV, V i VII pod opieką pani dyrektor Anny Stronczek i pani Urszuli Hanuli wybrali się na wycieczkę do Parku Trampolin GO JUMP w Krakowie. Mnóstwo trampolin, strefa Funjump, GoSlide, basen z gąbkami czy dmuchany tor przeszkód i nie tylko to atrakcje, z których skorzystaliśmy w czasie dwugodzinnego pobytu w tym miejscu fantastycznej zabawy. Nasi uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną, a nawet umiejętnościami akrobatycznymi. Świetna zabawa wyzwoliła radość i energię. Do domu wracaliśmy nieco zmęczeni, ale szczęśliwi. Podróż z Krakowa do Trybsza w rozśpiewanym busie, głównie za sprawą dziewczyn z klasy VII minęła niepostrzeżenie i w miłej atmosferze.

Co to jest park narodowy czyli klasa VIII w PPN

Kończąc swoje zajęcia w szkole podstawowej, klasa ósma wzięła udział w ostatniej dla niej wycieczce do Pienińskiego Parku Narodowego. W wycieczce uczestniczyli także ósmoklasiści z Łapszanki. W siedzibie Dyrekcji Parku odbyły się warsztaty, po których udaliśmy się do Pienińskiego Parku narodowego, wykonując po drodze zadania. Warto wiedzieć, czym jest park i dlaczego należy chronić przyrodę.
W ciągu kilku lat klasa odbyła kilka takich spotkań i wycieczek. Wiedza tam zdobyta pozwoli na głębsze zrozumienie potrzeby ochrony naszej Planety Ziemi.

Julia Miśkowicz

« z 2 »

Ortograffiti – ortografia, dysleksja, dysgrafia, dysortografia, symptomy dysleksji. BAŚNIOWY TEATR ORTOGRAFICZNY

Klasy 4 i 5 w ciągu całego roku szkolnego tworzyły Klub Ortograffiti – Ortomocni. Dzieci opracowywały zagadnienia ortograficzne za pomocą zeszytów ortograffiti, ale także tworząc ortograficzne lapbooki. Pracując nad poprawą ortografii zrealizowały dwa projekty: Adwentowy Kalendarz Ortograficzny (w I półroczu) oraz Baśniowy Teatr Ortograficzny. Na zakończenie pracy przygotowaliśmy inscenizację klasycznej baśni o Czerwonym Kapturku. Jej prezentacja miała miejsce 3 czerwca, przy okazji obchodów Dnia Dziecka.  Po tak pracowitym roku czekamy już tylko na WAKACJE! Wszystkich pozdrawiamy!

Julia Miśkowicz

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, obchodzonego w tym roku w naszej szkole 3 czerwca, został zorganizowany konkurs talentów. Przed przedszkolno – szkolną publicznością prezentowali się Odważni. Można było podziwiać występ akrobatyczny – gimnastykę artystyczną (Laura Wyrostek), taniec rowerów na boisku szkolnym (Bartek Słowik i Marcin Budz) oraz pokaz karate tradycyjnego (Zuzanna Wojtanek, Hubert Młynarczyk i Magdalena Słowik). Swoim występem konkurs urozmaiciło dwoje recytatorów (Amelia Wyrostek i Karol Gronka), a także występ wokalno – multiinstrumentalny (Bartek Budz). Całość okraszona zapachem placków przyrządzanych w kategorii kulinarnej (Julita Dzięciołowska  i Anna Findura). Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.
Konkurs miał na celu pokazanie, że każdy ma jakiś talent. Mamy nadzieję na  liczniejszy udział w kolejnych edycjach.

Julia Miśkowicz

« z 11 »