Archiwum dnia: 13 czerwca 2019

IV „GÓRALSKIE CYTANIE” Konkurs Czytelniczo – Plastyczny Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Spisza

Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Spisko cytanka” cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Początkiem maja odbyły eliminacje szkolne konkursu czytelniczego, które wyłoniły uczestników reprezentujących nas w konkursie wojewódzkim w Łapszach Niżnych
22 maja 2019r. Tam trzeba było wykazać się znajomością opowiadań ze „Spiskiej cytanki” wskazanych na etapie szkolnym, czytając  fragment wylosowanej gadki i odpowiadając  komisji na pytania diagnozujące poziom rozumienia tekstu.

W konkursie czytelniczym rywalizacja była duża, ale wywalczyliśmy dobre miejsca:

I miejsce ucz. klas IV-VI– Laura Wyrostek z kl.4;                                                                                    III miejsce klas IV-VI- Olivia Gronka z kl.6.

Wyróżnienia  otrzymali:                                                                                                                              w kat. I-III– Lena Sarna z kl.1 oraz Bartłomiej Budz z kl.8 w kat. VII-VIII i III kl. gimnazjum.

W części plastycznej w kat.kl.I-III-  II miejsce zdobyła Sylwia Waksmańska z kl.1 oraz III miejsce Laura Wyrostek z kl. 4 w kat. IV-VI.

Gala finałowa z wręczeniem nagród odbyła się 11 czerwca 2019r. na PPWSZ  w Nowym Targu. Gratulujemy uczestnikom!

« z 4 »