Archiwum dnia: 20 czerwca 2019

JAK POŻEGNANIE TO… TEATRALNIE

Koniec roku szkolnego to także koniec nauki dla klas ósmych. Podczas, kiedy inni żegnają się ze szkołą na balach, komersach i prywatkach, klasa VIII ze Szkoły Podstawowej w  Trybszu w niecodzienny sposób rozstała się z miejscem, w którym spędziła tyle czasu. Otóż, pod kierunkiem wychowawczyni, pani Julii Miśkowicz, przygotowali spektakl teatralny „Mąż zmarł, ale już mu lepiej. Komedia prawie kryminalna” na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej.  Jest to czarna komedia, nakłaniająca jednak do refleksji.

Młodzi aktorzy doskonale  kreowali swoje teatralne postacie, gra na scenie sprawiała im radość, doskonale się przy tym bawili. Bawiła się także publiczność zgromadzona w niedzielne popołudnie, 16 czerwca, w Remizie OSP.

W spektaklu grali wszyscy uczniowie klasy VIII.  Mieli okazję zaprezentować swój talent przed szerszą publicznością, a jednocześnie pięknie podziękować na pożegnanie szkoły.
Zachęcając młodszych uczniów do występów teatralnych, można śmiało powiedzieć, że mają się na kim wzorować.

 Julia Miśkowicz

« z 3 »

Odpust

13  czerwca nasza szkoła wzięła udział we mszy świętej  odpustowej ku czci św. Antoniego z Padwy. Mogliśmy wspólnym śpiewem z towarzyszeniem skrzypiec uświetnić tę uroczystość. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i założyli w tym dniu regionalny strój spiski odmiany trybskiej, pięknie się prezentując w kościele i podczas procesji.

« z 2 »