Dzienne archiwum: 22 września 2021

Wizyta pielęgniarki w oddziałach przedszkolnych

22 września, w ramach realizacji tematyki zajęć „Kim mam zostać jak dorosnę?”, przybył do naszych przedszkolaków niecodzienny gość – Pani pielęgniarka, Irenka z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Łapszach Niżnych. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia.
« z 3 »

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. W tym roku wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji pt. „Dzień Przedszkolaka to ważne święto — uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Do akcji zostali zaproszeni wszyscy którzy, lubią śpiewać i tańczyć. Dodatkowymi atrakcjami było malowanie specjalnymi farbami tatuaży na ręce oraz dyskoteka. Dzieci były zachwycone i mamy nadzieję, że ten dzień na długo utkwi w ich pamięci.
« z 4 »

Narodowe czytanie

Nasza szkoła postanowiła przyłaczyć się w tym roku do 10. jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Ze względu na lekturę, czyli dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, z czytaniem jej fragmentu postanowiła się zmierzyć kadra nauczycielska. Było to dużym wyzwaniem, ale też ogromną przyjemnością, ponieważ akcja – niespodzianka odbyła sie podczas zebrania z rodzicami. Mamy nadzieję, że w ten sposób, chociaż trochę, przełamana została uciążliwość tego typu spotkań:)