Archiwum dnia: 4 maja 2022

Gminny Konkurs Talentów

28 kwietnia 2022 r. scena Gminnego Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy należała do dzieci i młodzieży z Gminy Łapsze Niżne, którzy wzięli udział w XIII gminnych eliminacjach „Konkursu Talentów”.
Naszą szkołę reprezentowali:
Patrycja Moś kl. „0”
Estera Ustupska-Zakręcka kl. „0”
Antonina Sarna kl. „0”
Lena Sarna kl. IV
Karol Gronka kl. VI
Paulina Moś kl. VII
Jury obejrzało 41 występów, a 17 z nich, zakwalifikowało do finału, który będzie miał miejsce 29 maja podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że do finału dostało się z naszej szkoły aż 4 uczestników (Patrycja, Estera, Lena i Paulina). Ogromne gratulacje dla naszych zdolnych uczniów!

Festiwal Zawodów

Klasa 8 stoi przed ważnym wyborem – wyborem dalszej drogi kształcenia, dlatego, korzystając z okazji, 26 kwietnia uczniowie  wzięli udział w Małopolskim Festiwalu Zawodów. To może pomóc w dokonaniu ważnych życiowych wyborów. Małopolski Festiwal Zawodów – skierowany jest do uczniów, którzy cały czas szukają pomysłu na pracę i nie do końca wiedzą, jaką ścieżkę zawodową wybrać. Po pandemicznej przerwie, znowu stacjonarnie, festiwal odbył się w Tauron Arenie Kraków.
Uczniowie szkół podstawowych i średnich z całej Małopolski spotkali się w krakowskiej Tauron Arenie, by zapoznać się z ofertami firm i uczelni. Tym samym wybrać swoją przyszłą ścieżkę zawodową. Festiwal został podzielony na 10 stref tematycznych. Między innymi: rolniczą, elektroniczną, turystyczną, medyczno-społeczną, handlowo-usługową, budowlaną i mundurową. 
Po zapoznaniu się z ofertami, w drodze powrotnej, odwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II, nie tylko, by je zobaczyć, lecz aby powierzyć Bogu za Jego pośrednictwem prośby o pomyślność na egzaminach, które już niebawem.
Julia Miśkowicz
« z 3 »