Archiwum dnia: 7 listopada 2022

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych

Nasza szkoła została tegorocznym gospodarzem VII edycji Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Wójta Gminy. W piątek, 4 listopada gościliśmy uczestników konkursu ze szkół z naszej gminy wraz z opiekunami oraz Wójta Gminy pana Jakuba Jamroza. Jury w składzie: Teresa Skupień, Maria Gocał, Marcin Hyżny, wysłuchało 39 występów, w kategorii: Przedszkole i Klasy 0,  Klasy I-IV, Klasy V-VIII.

Nasi uczniowie godnie reprezentantowali szkołę zdobywając kolejno:

  • III miejsce w kategorii Przedszkole i Klasy 0 – Nicola Bizub,
  • wyróżnienie w kategorii Klas I-IV – Antonina Sarna,
  • wyróżnienie w kategorii Klas V-VIII – Lena Sarna,
  • I miejsce ex aequo w kategorii Klas V-VIII – Paulina Moś

Serdecznie im, a także wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie, gratulujemy!

Głównym organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy oraz Gmina Łapsze Niżne.

Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która zajęła sie przygotowaniem poczęstunku dla naszych gości.

« z 5 »

 

BUDUJEMY „MÓJ POKÓJ” – Nie(zwykła matematyka)

Nauka o miarach, skali, planach może być dość nudna, jeśli jedynie przelicza się wszystko na papierze. By urozmaicić klasie piątej naukę i utrwalić obliczanie skali, zaproponowałam jej zrobienie makiety swojego pokoju. Pomysł bardzo się jej spodobał i chociaż praca nad tym projektem trwała prawie miesiąc, to jednak wszystko zostało ukończone i makiety pokoju zostały zrobione na medal!

Pierwszym krokiem do zrobienia makiety było dokładne wymierzenie wszystkich znajdujących się w pokoju mebli, a także drzwi i okien. Następnie należało narysować plan pokoju z zaznaczeniem wszystkich wymierzonych mebli. Kolejnym krokiem było podjęcie decyzji w jakiej skali ma być zrobiona makieta. Stanęło na tym, że makieta będzie w skali 1:10. Wycinanie poszczególnych części mebli z różnych opakowań było dość czasochłonne i pracochłonne. By wszystko ładniej wyglądało należało okleić meble kolorowymi taśmami. Gdy wszystkie meble były już gotowe trzeba było przygotować karton na pokój. Oczywiście znowu w ruch poszły linijka, nożyczki i taśmy klejące. W końcu przyszedł czas na najfajniejszą część projektu, czyli ustawianie i przyklejanie mebli w odpowiednich miejscach. I tak praca nad makietą została zakończona. Niektórzy użyli klocków lego do budowy makiety. Piątoklasiści wykonując zadanie mogli dowiedzieli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w życiu codziennym i poprzez zabawę nauczyć się nowych rzeczy.

 Bożena Niemiec

« z 3 »