Archiwum dnia: 20 marca 2023

Wycieczka do sali zabaw „Małpi Gaj”

W piątek, 17 marca 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych spędziły radosny czas w sali zabaw „Małpi Gaj” w Nowym Targu.
W przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz odpowiedniego zachowania się w miejscu publicznym.
Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej, trampolin, karuzeli i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z armatek na piłeczki oraz z mini pojazdów. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.
« z 14 »

Podróże po Europie klasy 3

Uczniowie klasy 3 zakończyli drugi moduł projektu „Lekturki spod chmurki – Podróże po Europie”.

Na podstawie przeczytanej książki wykonali zadania w lekturniku, z okazji Dnia Pizzy zrobili lekturową pizzę, stworzyli plakaty na, których przedstawili ciekawe miejsca we Włoszech oraz wykonali wystawkę zachęcającą do przeczytania książki „Dziadek i niedźwiadek”.

Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego modułu „Podróże po świecie”.

Jak obliczyć powierzchnię ringu?

Jaki kształt ma sektor rzutów młotem, oszczepem, dyskiem czy pchnięcia kulą? Jaki kształt ma bieżnia? Ile matematyki jest w obiektach sportowych?

Na te pytania uczniowie klasy 3 mogli znaleźć odpowiedź podczas zajęć o temacie „Jak obliczyć powierzchnię ringu?”. Uczniowie przyjrzeli się dokładnie stadionowi lekkoatletycznemu. Dowiedzieli się, co to jest wycinek koła, zaprojektowali również ring bokserski i obliczyli ile potrzebnych jest materiałów do pokrycia podłogi.

« z 3 »