Zbliża się koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje, w związku z tym w grupie przedszkolnej młodszej i starszej przeprowadzono pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, nad wodą, w górach oraz podczas podróży. Omówiono również zasady bezpiecznego kontaktu z nieznajomymi oraz numery alarmowe. Celem zajęć było kształtowanie odpowiedzialnych zachowań i zwiększenie świadomości dzieci dotyczącej bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.
