Dzień Babci i Dziadka – pełen wzruszeń i radości

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasza szkoła zorganizowała wyjątkową imprezę, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń zarówno naszym gościom, jak i występującym dzieciom. Wspaniała atmosfera towarzyszyła każdemu punktowi programu, a uśmiechy dziadków były najlepszym dowodem na to, jak bardzo doceniają oni trud włożony w przygotowanie tego wydarzenia.

Dzieci z klas 1-3 zaprezentowały dziadków w nowoczesnej odsłonie. Mali artyści przygotowali wyjątkowe występy, które rozbawiły i wzruszyły publiczność. Przedszkolaki z entuzjazmem zatańczyły i wygłosiły wierszyki, natomiast zerówka zaśpiewała i zatańczyła, prezentując wyjątkowe talenty artystyczne swoich najmłodszych uczniów.

Po występach naszych najmłodszych przyszedł czas na artystów z zespołu regionalnego, który wprowadził wszystkich w atmosferę tradycji. Najpierw wystąpiła młodsza grupa „Śfabelki”, a zaraz po nich starsza grupa „Trybskie dzieci”. Cały występ zespołu był wyjątkowy, a za ich muzyczną oprawę odpowiedzialna była kapela „Wartko”, która swoją grą wprowadziła zebranych w magiczny nastrój.

Pod koniec uroczystości wszyscy zaśpiewali wspólnie „Sto lat” dla swoich ukochanych babć i dziadków, a następnie wręczyli im własnoręcznie wykonane prezenty, co wywołało ogromne wzruszenie wśród wszystkich zebranych.

Dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnucząt, dziękowali nauczycielom za fantastyczną pracę oraz pomysłowość, która uczyniła ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich naszych gości na słodki poczęstunek, gdzie mogli spędzić czas w miłej atmosferze. Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie pysznych ciast, które umiliły ten wyjątkowy dzień.

To była niezapomniana uroczystość, pełna radości, wzruszeń i wspaniałych wspomnień, które na długo pozostaną w sercach naszych dziadków.

« z 9 »

Spektakl „Magia Czarownicy”

10 lutego klasy 0-III wzięły udział w przedstawieniu grupy “Magic Show” pt. „Magia Czarownicy”, które wystawione zostało na scenie MCK w Nowym Targu. Dzieci przeniosły się do tajemniczego świata, w którym młoda czarownica poznaje arkana magii ucząc się od Mistrza. Połączenie efektów świetlnych, muzyki, popisów żonglerki i iluzji wzbudziło zachwyt u młodych odbiorców.

No Images found.

JASEŁKA W KOŚCIELE

W uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia w naszym kościele zostały wystawione jasełka pt. „Historia cudownej nocy”. Do ich obejrzenia zostali zaproszeni mieszkańcy Trybsza. Swoją obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Łapsze Niżne pan Jakub Jamróz.
Nasi aktorzy z dużym zaangażowaniem i radością przedstawili widzom historię Bożego Narodzenia,  a po spektaklu miał miejsce krótki koncert kolęd w wykonaniu naszych uczniów.
Wszystkim aktorom gratulujemy występu oraz dziękujemy za udział w tym pięknym wydarzeniu. Słowa podziękowań kierujemy również do rodziców tych dzieci za współpracę i wszelką pomoc.
« z 4 »

Tomasz J Budz Fotografia

Wigilia Szkolna

20 grudnia w ostatni dzień przed przerwą świąteczną z okazji Bożego Narodzenia cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystej wigilii szkolnej. Na początku spotkania miała miejsce bardzo udana premiera jasełek, które w tym roku zostały wystawione pt. „Historia cudownej nocy”.  Nasi mali aktorzy wspaniale wprowadzili widownię w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Niejako uwieńczeniem spektaklu był krótki koncert kolęd, które wykonało kilkoro uzdolnionych muzycznie dzieci bądź w wersji wokalnej (śpiew np. „Był pastuszek bosy” „Świeć gwiazdeczko” itp.) bądź w wersji instrumentalnej (akordeony). Po części artystycznej nastąpiła część typowo związana z tradycjami wigilijnymi. Wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Nie mogło zabraknąć również odczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, a także modlitwy. Tradycyjna wigilia to również oczywiści posiłek. Rada rodziców przygotowała smaczną kutię i pyszne ciasteczka świąteczne. Całość okraszona była śpiewem naszych pięknych kolęd.
« z 9 »

Piernikowanie w oddziałach przedszkolnych

Święta już za pasem, nadszedł więc czas na przygotowywanie świątecznych wypieków. Nasze przedszkolaki przystąpiły do corocznej akcji dekorowania pierników. Dzieciaki ozdabiały przygotowane wcześniej pierniczki, pokrywając je przepysznym lukrem i dekorując różnorakimi posypkami. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące, ale każdy piernik choć przyozdobiony był inaczej to na pewno pysznie smakował.

« z 4 »

Rodzice czytają dzieciom w oddziale przedszkolnym

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze.

Akcję czytania dzieciom zainaugurował Pan Łukasz tata Leona, kolejnymi gośćmi w naszej grupie były: mama Łucji – Pani Ania, mama Nikodema – Pani Judyta, mama Aleksandra – Pani Sabina. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje.

Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie- CODZIENNIE, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników – a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców. 

Monika Nowak

Wyjazd na spektakl pt. ,,Latarnik”

16 grudnia 2024 r. uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. ,,Latarnik,,. Zobaczyliśmy fragmenty lektury jednego z najpopularniejszych pisarzy przełomu XIX i XX w., noblisty Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”. To historia zmęczonego intensywnym życiem starca Skawińskiego, Polaka, który przybywa do panamskiego miasta Aspinwall, by objąć posadę latarnika. Aktorzy Teatru Nowoczesnego z Krakowa przedstawili historię Skawińskiego, głównego bohatera noweli H. Sienkiewicza. Latarnik to samotnik, patriota ,emigrant pechowiec, człowiek, który w wieku 70 lat nadal szuka swego miejsca na ziemi. Utwór oparty jest na losach autentycznej postaci. Zachęcamy do przeczytania całości dzieła, tym bardziej że uchodzi ono za jedną z najlepszych polskich nowel.

Przedstawienie było okazja do obejrzenia adaptacji lektury obowiązkowej, która jest na liście książek do egzaminu w kl.8. Myślę, że muzyka, światło czy efekty sceniczne wprowadziły publiczność w klimat nadmorskiej wyspy Aspinwall.

Mam nadzieję, że żywa lekcja polskiego zapadnie w pamięci uczniów.

Julia Miśkowicz