Witaj Szkoło!

3 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie na dobry początek wzięliśmy udział we mszy świętej,  odprawionej w naszej intencji przez proboszcza parafii o. Rajmunda. Część oficjalna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i szkolnego, następnie pani Dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne, przydział wychowawstw i zajęć, a także najważniejsze sprawy związane z pracą szkoły w rozpoczynającym się roku szkolnym. Na koniec odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów wszystkich klas z wychowawcami.

Wszystkim: nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy owocnego, pełnego sukcesów roku!

« 1 z 3 »

Wykaz podręczników do nauki religii w roku szkolnym 2018/19

Klasa 0 – „Jesteśmy dziećmi Bożymi” (5lat), red. ks. T.Panuś

Klasy 1 i 2 – Podręcznik i ćwiczenia dla II klasy szkoły podstawowej „Kochamy Pana Jezusa”, red. ks. T.Panuś

Klasa 3 – Podręcznik i ćwiczenia dla III klasy szkoły podstawowej „Przyjmujemy Pana Jezusa”, red. ks. T.Panuś

Klasy 4 i 5 – Podręcznik i ćwiczenia do nauki religii dla IV klasy szkoły podstawowej „Słuchamy Pana Boga”, red. ks. T.Panuś

Klasy 6 i 7 – Podręcznik do nauki religii  dla klasy VI szkoły podstawowej „W Kościele umacniamy wiarę”, red. ks. T.Panuś

Klasa 8 – „Żyjemy w miłości Boga”, red. ks. T.Panuś

Wszystkie podręczniki Wydawnictwa św. Stanisława BM

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Ostatni dzień przed wakacjami rozpoczęliśmy dziękczynną mszą świętą w kościele. W szkole odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Na początek klasa V wystąpiła ze scenką kabaretową, a potem nastąpił czas podsumowania całorocznej pracy. Wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla najlepszych uczniów oraz listy gratulacyjny dla ich rodziców.

Doceniono również najwytrwalszych czytelników: w starszych klasach została nim Emilia Sarna z kl. IV, w młodszych Laura Wyrostek z kl. III.

Wybrano także najlepszego sportowca: w klasach IV – VII wśród chłopaków najlepszy okazał się Bartłomiej Słowik z kl. VII i wśród dziewczyn Karolina Budziszowska z kl. VII, w klasach I – III Kacper Zygmuntowicz z kl. II i Laura Wyrostek z kl. III.

W tym roku przyznano także dwie dodatkowe nagrody (bony do empiku): pierwszą dla Bartłomieja Budza z kl. VII za godne reprezentowanie szkoły w większości organizowanych konkursów i drugą dla Gabrieli Bartyczak z kl. VI za godną naśladowania postawę i bezinteresowną pracę.

Pani Dyrektor podziękowała również indywidualnie wszystkim, którzy mieli swój wkład w pracę szkoły.

Na koniec uczniowie wszystkich klas otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.

Wszystkim gratulujemy uzyskanych promocji do następnych klas i życzymy udanych wakacji!

« 1 z 10 »

„Zakręcona akcja”

SPRAWOZDANIE Z AKCJI ,, ZBIÓRKA NAKRĘTEK’’

 „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                                                                        Jan Paweł II

         Od listopada do maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ,,ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK”. Przedsięwzięcie  miało przede wszystkim wymiar charytatywny – pomoc niepełnosprawnemu dziecku, ale także ekologiczny- recykling plastikowych nakrętek.

            Akcja  cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W czerwcu zbiórkę podsumowaliśmy. W szczególny sposób zaangażowani byli uczniowie klasy 0.

Wyniki indywidualne:

I miejsce klasa O

Uczniowie nazbierali 16.581 nakrętek na osobę 1184 szt.

II miejsce klasa 1

Uczniowie nazbierali 1.921 nakrętek na osobę 320 szt.

III miejsce przedszkole

Uczniowie nazbierali 5.133 nakrętek na osobę 285 szt.

IV miejsce    klasa 2-3

Uczniowie nazbierali 3.132 nakrętek na osobę 261 szt.

Klasy 0 została wyróżniona dyplomem i słodką niespodzianką. Dzieciaki razem uzbierały 26.767 nakrętek. Biorąc udział w akcji,  przyczyniliśmy się do zakupu  sprzętu rehabilitacyjnego. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do wakacyjnego zbierania nakrętek, ponieważ od września wznawiamy naszą akcję.

                                              Opiekun Samorządu Uczniowskiego Bożena Niemiec

SKS

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trybszu uczestniczyły w zajęciach sportowych z cyklu SKS, które obejmowały doskonalenie techniki dyscyplin indywidualnych takich jak tenis stołowy i gimnastyka oraz gier zespołowych. Poza podnoszeniem umiejętności z koszykówki, piłki nożnej, unihokeja, zajęcia miały na celu zorganizowanie uczniom czasu wolnego ukierunkowanego na pracę i zabawę w ruchu.

« 1 z 2 »

„Dbamy o nasze środowisko i pomagamy innym”

Przez cały rok szkolny 2017/2018 w szkole trwała akcja „DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO i POMAGAMY INNYM” organizowana przez nauczyciela Barbarę Kowalczyk. Celem tej akcji  jest zbiórka surowców wtórnych dla celów charytatywnych i ekologicznych. nakrętki zbierano dla Piotrusia Sarny, zużyte telefony komórkowe dla ojców Pallotynów, baterie dla firmy recyklingowej „REBA”, okulary i zużyte znaczki dla zakonników wyjeżdżający na misje np. ojców Werbistów, puszki aluminiowe na cele charytatywne szkoły i makulaturę na zakup nowych, ciekawych książek dla szkolnej biblioteki.

Uczniowie wszystkich klas od zerówki po klasę siódmą zebrali duże ilości zbieranych rzeczy:

– nakrętki – ok. 32.000

– zużyte okulary – 10 par

– puszki aluminiowe – ok. 300

– zużyte znaczki – 0

– makulatura – ok. 60 kg

– baterie – ok. 1600

 Motywacją dla uczniów były punkty doliczane do punktów z zachowania, które uczniowie mogli uzyskać za przyniesione nakrętki – według ustalonych przez Radę Pedagogiczną zasad.  Akcja będzie kontynuowana po wakacjach.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie i szczerze dziękujemy!

„Szkoła Młodych Patriotów”

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018, uczniowie Szkoły Podstawowej w Trybszu, uczestniczyli w realizacji Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Uczniowie poprzez podejmowane zadania, poznawali nie tylko sylwetki i czyny polskich bohaterów, ale przede wszystkim szukali odpowiedzi na jakich wartościach dzisiaj, powinno budować się postawy patriotyczne. Wszystkie zadania były oceniane przez jury projektu, na podstawie sprawozdań oraz protokołów konkursów wysyłanych do organizatorów. Za każde podjęte działanie uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów. W nagrodę za 100% wykonie zadań projektowych, otrzymaliśmy Tytuł „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”. Do wykonania uczniowie mieli 8 zadań (opis tutaj).

W czasie realizacji projektu uczestniczyliśmy także w uroczystościach i akademiach upamiętniających ważne wydarzenia z naszej historii.  Szkolnym koordynatorem projektu oraz pomysłodawcą podjętych zadań była pani mgr Julia Miśkowicz, która, jako obowiązkowe zadanie w projekcie, ukończyła kurs „Szkoła młodych patriotów”.

Tutaj można przeczytać prace uczniów „Małe ojczyzny w literaturze”.

wyniki ankiety „Patriotyzm”

Julia Miśkowicz

Wielka Spiska Kraina

18 czerwca niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się ze swoimi nauczycielami, a przedszkolaki z rodzicami na kilka godzin do Spiskiej Krainy w Niedzicy. Każdy znalazł coś dla siebie. Wielkim powodzeniem cieszyła się Golden Bungee i Tory pontonowe, niektórzy wybrali dmuchańcowe atrakcje. Inni zwiedzili Park Miniatur z budowlami Orawy, Spisza i Podhala. Czworo śmiałków z 7 klasy przeszło park linowy m.in. po podwieszonych w powietrzu kłodach. Gratulujemy im odwagi i sprawności. Czas spędzony na wspaniałej zabawie upłynął niepostrzeżenie i dostarczył nam wielu pozytywnych emocji.

Bezpłatne wejście do parku rozrywki dla wszystkich zapewnił nam pan Piotr Miśkowicz. Panu Piotrowi oraz Właścicielowi parku za umożliwienie zabawy serdecznie dziękujemy!

« 1 z 5 »

Wycieczka do Karpackiej Troi

W ostatnich dniach roku szkolnego (12 czerwca) klasy 3-7 udały się na wycieczkę do Trzcinicy, do Skansenu Archeologicznego. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest Trzcinicy, w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła, nad doliną rzeki Ropy.  W trakcie prac wykopaliskowych, odkryto tu ponad 160 tys. zabytków, na które składają się naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza.  W Trzcinicy odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad znanych z terenu Polski, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu! Ze względu na rangę tego odkrycia, chronologię oraz wyraźne wpływy południowo-europejskie miejsce to nazwane zostało Karpacką Troją.  Po ponad dwóch tysiącach lat od upadku Karpackiej Troi teren ten zasiedlili Słowianie. Wznieśli oni wielki gród o powierzchni 3 hektarów, otoczony monumentalnymi wałami obronnymi, które jeszcze dzisiaj w niektórych partiach sięgają 10 m wysokości. Zwiedziliśmy cały kompleks – teren grodziska oraz parku archeologicznego leżącego u jego podnóża. Na terenie parku archeologicznego zlokalizowane są rekonstrukcje wioski otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej w wczesnego średniowiecza, a także nowoczesny pawilon wystawowy z przestrzenną salą ekspozycyjną.

Oprócz tego wzięliśmy udział w warsztatach łuczniczych. Każdy uczeń kilkakrotnie miał okazję wypróbować swoich sił strzelając z łuku do tarczy.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu późno wieczorem.

Julia Miśkowicz

« 1 z 5 »