Archiwum dnia: 19 czerwca 2022

Program edukacyjny „Czyściochowa Akademia”

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Dlatego dzieci z naszej szkoły chętnie włączyli się w udział w Programie Czyściochowa Akademia, która ma na celu pomagać w motywowaniu uczniów do codziennego dbania o higienę. Program obejmował tematykę w sześciu obszarach: higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni i zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry.
Realizacja projektu polegała na wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów związanych z higieną. Jednym z części programu była wizyta pielęgniarki, która opowiadała nam konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Zerówkowicze poznali instrukcję dokładnego mycia rąk. Uczniowie klas II, III i odziałów przedszkolnych otrzymali książeczkę, przy pomocy której będą mogli monitorować systematyczne mycie zębów.
Nie ma wątpliwości, że po takich zajęciach nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, jak ważna jest higiena osobista oraz jak należy o nią dbać.
« z 4 »

Program ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Podczas akcji uczniowie wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. W ramach programu uczyliśmy się segregować śmieci, braliśmy udział w akcji „Posprzątajmy Małopolskę”, uczestniczyliśmy warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracowników Gminy Łapsze Niżne, cały rok aktywnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu.
Na koniec programu zerówkowicze otrzymali certyfikat „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.
« z 4 »

Konkurs języka angielskiego „Sing or chant with me”

 Języka angielskiego można się uczyć na wiele różnych sposobów. Wśród nich bardzo zalecane szczególnie dla młodszych uczniów są rymowanki i piosenki z repertuaru dziecięcego. Wychodząc naprzeciw temu założeniu w piątek 2 czerwca w naszej szkole odbył się  konkurs pt. „Sing or chant with me”. Był on adresowany do uczniów klas 0-III. Uczniowie klas 0-I mieli zaśpiewać piosenkę „Baby Shark”, a uczniowie klas II-III mieli wybrać dwie rymowanki i je wyrecytować. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 czerwca tj. na zakończenie roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.