Program edukacyjny „Czyściochowa Akademia”

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Dlatego dzieci z naszej szkoły chętnie włączyli się w udział w Programie Czyściochowa Akademia, która ma na celu pomagać w motywowaniu uczniów do codziennego dbania o higienę. Program obejmował tematykę w sześciu obszarach: higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni i zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry.
Realizacja projektu polegała na wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów związanych z higieną. Jednym z części programu była wizyta pielęgniarki, która opowiadała nam konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Zerówkowicze poznali instrukcję dokładnego mycia rąk. Uczniowie klas II, III i odziałów przedszkolnych otrzymali książeczkę, przy pomocy której będą mogli monitorować systematyczne mycie zębów.
Nie ma wątpliwości, że po takich zajęciach nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, jak ważna jest higiena osobista oraz jak należy o nią dbać.
« z 4 »