Archiwum dnia: 14 czerwca 2024

„Będę właścicielem gospodarstwa rolnego”

13 czerwca uczniowie klas 7 z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych wzięli udział w zajęciach organizowanych cyklicznie przez Pieniński Park Narodowy. Tym razem był realizowany temat „Będę właścicielem gospodarstwa rolnego”. Zajęcia teoretyczno – praktyczne odbywały się najpierw w pawilonie PPN w Czorsztynie. Po tych zajęciach wszyscy uczestnicy pieszo udali się na czorsztyński zamek. Pani przewodnik oprowadziła nas po zamku, dowiedzieliśmy się przy tym sporo ciekawych rzeczy na jego temat.
« z 3 »

Wyjazd do JUMP PLANET w Nowym Targu

W środę 12 czerwca uczniowie klasy 4 i 6 pod opieką wychowawczyni i pani Moniki wybrali się do Parku Trampolin Jump Planet w Nowym Targu. Nasi podopieczni wykazali się dużą sprawnością fizyczną i umiejętnościami akrobatycznymi 🙂 Zabawa była świetna, miło będziemy wspominać ten wspólnie spędzony czas.
« z 3 »

Podsumowanie projektu „(Nie)zwykła matematyka”!

Projekt pomógł zobaczyć matematykę inaczej – zarówno uczniom, jak i nauczycielowi, realizowany był głównie na zajęciach dodatkowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 2-8. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w realizację zadań projektowych rozwiązując ciekawe problemy, pracując najczęściej zespołowo. Dzięki ciekawym wyzwaniom oswajały tą „straszną” matematykę, mogąc się przekonać w jak wielu dziedzinach życia matematyka jest nam niezbędna i odpowiedzieć sobie na pytanie „A do czego mi się to przyda?”. Realizacja projektu dała dzieciom szerszą perspektywę, pobudziła do działania, spowodowała większe zainteresowanie matematyką i rozwój umiejętności matematycznych. Nasze działania sukcesywnie były dokumentowane poprzez umieszczanie informacji i zdjęć z ich realizacji na szkolnej stronie. Niektóre z zadań prezentowane były również na gazetce szkolnej. Metoda projektowa jest fantastycznym pomysłem. Jest to odskocznia od klasycznych lekcji, dzięki czemu możemy uczniów (nawet nielubiących tego przedmiotu) zainteresować matematyką. Organizatorom serdecznie dziękuję za możliwość udziału w tak fantastycznym projekcie, a nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w realizację zadań.
Bożena Niemiec