POZNAJ REGION- WYPRAWA DO KRÓLEWSKIEGO MIASTA KRAKOWA

Uczniowie klas 4-8 z naszej szkoły we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną w ramach projektu „Poznaj region – wyprawy turystyczne po Małopolsce”, wzięli udział w wyprawie turystycznej do Krakowa dnia 03.04.2024 .
Dzień rozpoczął się od Spektaklu „Kopernik”, musicalu opartego na motywach życia i dokonań Mikołaja Kopernika. Dla większości naszych uczniów wyjazd do opery, na musical był pierwszym tego rodzaju wyjazdem. Po ciekawym spektaklu zwiedzaliśmy zabytki krakowskiego Starego Miasta. Panie przewodniczki opowiedziały o Barbakanie, Bramie Floriańskiej, a także o wielu ciekawych miejscach Krakowa, przeplatając opowieść legendami i anegdotami. Okazuje się, że miejsc do zwiedzania jest tyle, że gdyby chcieć zobaczyć je wszystkie, należałoby przeznaczyć kilka miesięcy.

Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń. Każdy wyjazd poszerzający horyzonty, a ten do takich należał, wnosi wiele do naszego życia, rozbudza zainteresowania. Oby więcej takich wyjazdów!

Julia Miśkowicz

« z 4 »