Jak co roku nasza szkoła brała aktywny udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym, który uczył i rozwijał u dzieci współpracę, relacje i budował klimat życzliwości w szkołach. Za nami miesiące pełne działań, rozmów, pomysłów i emocji. Każdy miesiąc projektu był nowym wyzwaniem – misją do wykonania, inspiracją dla uczniów i nauczycieli do wspólnego działania. Między innymi: Tydzień Empatii, Dzień Życzliwości, Dzień Wolontariusza, Empatia w sieci – DBI: lekcje online z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Dzień Świadomości Autyzmu, „Cała Polska czyta dzieciom” oraz program „Kibicuj z klasą”. Było kreatywnie, inspirująco, momentami wzruszająco, ale przede wszystkim z uważnością na drugiego człowieka i ogromną dawką empatii. Wspólnie pokazujemy, że empatii można się uczyć i że warto ją rozwijać od najmłodszych lat. Zwieńczeniem działań jest otrzymany certyfikat.

