Ten dzień mógłby mieć różne nazwy: Dzień Inspirujących Spacerów, Dzień Odkrywania Lasu, Dzień Odpoczynku na Łące, Dzień Parkowych Zabaw – wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie mają nauczyciele i ich uczniowie. Nosi jednak inną nazwę: to Dzień Pustej Klasy. Nasza szkoła wzięła kolejny raz udział w tej świetnym wydarzeniu. Dzień, w którym „dzieci mają wychodne”, miał na celu sprawić, aby klasy były puste, zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. Nasza szkoła opustoszała, a uczniowie spędzili czas różnorodnie i ciekawie, m.in.: na zabawach na placu zabaw, korytarzu szkolnym, w Jump Planet i nawet na Litwince.
