Wiosna w oddziałach przedszkolnych

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły przywitać wiosnę na sportowo, ale najpierw poznały przysłowie „W marcu jak w garncu” i dowiedziały się, co ono oznacza. Później zaplanowano konkurencje na świeżym powietrzu, ale plany pozmieniała nam pogoda, więc skorzystaliśmy z sali gimnastycznej. Spędziliśmy radosny czas, o czym świadczą zdjęcia.

« z 3 »

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca uczniowie klas 1-7 wraz z wychowawcami świętowali Dzień Wagarowicza. Szkoła opustoszała, jednak powodem nie były wagary, a wspólna wycieczka do Zakopanego.
W programie była wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie uczniowie zobaczyli m.in. makietę Tatr, filmy przyrodnicze, które pokazują tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców. W trakcie zwiedzania uczniowie mogli również zajrzeć do jaskini, która bardzo przypomina prawdziwą, jest tak samo chłodna, sączy się w niej woda. Kolejnym punktem była dobra zabawa w Illusion House, a żeby się o tym przekonać zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

« z 14 »

Wycieczka do sali zabaw „Małpi Gaj”

W piątek, 17 marca 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych spędziły radosny czas w sali zabaw „Małpi Gaj” w Nowym Targu.
W przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz odpowiedniego zachowania się w miejscu publicznym.
Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej, trampolin, karuzeli i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z armatek na piłeczki oraz z mini pojazdów. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.
« z 14 »

Podróże po Europie klasy 3

Uczniowie klasy 3 zakończyli drugi moduł projektu „Lekturki spod chmurki – Podróże po Europie”.

Na podstawie przeczytanej książki wykonali zadania w lekturniku, z okazji Dnia Pizzy zrobili lekturową pizzę, stworzyli plakaty na, których przedstawili ciekawe miejsca we Włoszech oraz wykonali wystawkę zachęcającą do przeczytania książki „Dziadek i niedźwiadek”.

Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego modułu „Podróże po świecie”.

Jak obliczyć powierzchnię ringu?

Jaki kształt ma sektor rzutów młotem, oszczepem, dyskiem czy pchnięcia kulą? Jaki kształt ma bieżnia? Ile matematyki jest w obiektach sportowych?

Na te pytania uczniowie klasy 3 mogli znaleźć odpowiedź podczas zajęć o temacie „Jak obliczyć powierzchnię ringu?”. Uczniowie przyjrzeli się dokładnie stadionowi lekkoatletycznemu. Dowiedzieli się, co to jest wycinek koła, zaprojektowali również ring bokserski i obliczyli ile potrzebnych jest materiałów do pokrycia podłogi.

« z 3 »

„ENJOY READING” – V edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego z języka angielskiego

15 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym we Frydmanie odbył się V Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego. W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z gminy Nowy Targ, którą reprezentowały Szkoła Podstawowa w Szlembarku oraz Szkoła Podstawowa w Dursztynie. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas 7 i 8: Karol, Marcel, Karolina i Laura. Musieli się zmierzyć z niełatwymi zadaniami dotyczącymi dwóch tekstów w języku angielskim. Były to trzy rozdziały powieści Jacka Londona „White Fang” („Biały Kieł”) oraz artykuł popularnonaukowy „In the suburbs” o ważnych miejscach usytuowanych na obrzeżach Londynu. Laura i Marcel odnieśli duży sukces, plasując się tuż za podium i zdobywając wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym, a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Turniej wiedzy pożarniczej

14 marca odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Dzięki swojej pracy uzyskali świetne wyniki.

Paweł Findura z kl. 4 w swojej grupie wiekowej zajął I miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego.

Marcel Miśkowicz z kl. 7 zajął miejsce III w swojej grupie wiekowej.

Serdecznie gratulujemy!

Moja własna gra – zastosowanie elementów grywalizacji w matematyce.

Uczniowie klasy 5 i 6 w ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości przed sprawdzianem wykonywali gry matematyczne według własnego pomysłu. Na kolejnej lekcji uczniowie testowali przygotowane gry, świetnie się przy tym ucząc i bawiąc. W ten sposób zrealizowali kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka (Moduł IV: Nie tylko na planszy, zadanie 8. Moja własna gra).

                                                                                                          Bożena Niemiec

« z 4 »